پیش بینی بورس امروز / سهامدار عدالت را بخوانید – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل بورس با ۱۱ هزار و ۱۸۱ واحد افت به سطح یک میلیون و ۳۷۷ هزار واحد رسید. امروزه نشانه های زیادی برای بازار وجود دارد و کارشناسان معتقدند تالار شیشه ای روند متعادلی را تجربه می کند. بر این اساس پیش بینی می شود شاخص کل در این روز گاهی متعادل و گاهی منفی باشد.

صالح آبادی رئیس بانک مرکزی گفت: هرکسی که در بورس معامله می کند نسبت به فعالیت مالی خود شفاف است. او مالیات بورسی خود را نیز پرداخت کرده است. معافیت مالیاتی برای خرید سهام و نیم درصد مالیات برای فروش سهام پرداخت شده است. (نبض بورس)

این موضوع ممکن است باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران به بورس شود و نقدینگی جدیدی را وارد بازار سرمایه کند.

خودروهای پرطرفدار گروه بهمن دیگنیتی چهار ردیفه و کارا دو ردیفه چهارشنبه آخر تابستان امسال مجددا در تابلوی معاملات بورس کالای ایران معرفی می شوند.

عرضه خودرو در بورس کالا باعث کاهش رانت در این بخش شده و قیمت خودرو را به تعادل می رساند.

پیمان حدادی مشاور رئیس سازمان بورس در خصوص سهام عدالت گفت: در صورت همکاری شرکت های سرمایه گذاری سهامی می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که سپرده گذاری سهام عدالت در ۲ مرحله به عنوان مثال در اواخر پاییز ۱۴۰۱ و در اواخر زمستان ۱۴۰۱. (تسنیم)

به گفته برخی کارشناسان، سود حاصل از سهام عدالت در قالب نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه خواهد شد.

پس از موافقت اصولی سازمان بورس و اوراق بهادار با صندوق‌های سرمایه‌گذاری املاک (REITs)، اولین صندوق با انتشار در این هفته در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شد. (سنا)

این موضوع می تواند اعتماد سرمایه گذاران را افزایش داده و پول جدیدی را وارد بازار سرمایه کند.