پیش بینی بازار سهام در هفته سوم شهریور (اینفوگرافی)


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل بورس چهارشنبه هفته گذشته روی عدد یک میلیون و ۴۳۹ هزار واحد قرار گرفت و در این هفته با افت اندک ۱.۸۸ درصدی به رقم یک میلیون و ۴۱۲ هزار واحد رسید. البته این بازدهی بدترین عملکرد شاخص در پنج هفته گذشته است.

بر اساس آمارها از اواسط خردادماه کل شاخص بورس بازدهی منفی داشته و این موضوع سهامداران را بیش از پیش نگران کرده است. به نوعی می توان گفت که رکود در بورس وجود دارد.

میانگین ارزش معاملات کل هفته گذشته ۴۱ هزار و ۵۹۷ تومان بوده که نسبت به هفته قبل ۴۰ هزار و ۹۲ میلیارد تومان، ۴ درصد افزایش داشته است. در این هفته میانگین ارزش معاملات کوتاه مدت بورس ۲ هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۲۴۴ میلیاردی هفته قبل ۱۶ درصد کاهش داشت.

ارزش صف های بازار سهام افزایش یافت

میانگین ارزش صف فروش نهایی در هفته گذشته ۲۹ میلیارد تومان بوده که نسبت به میانگین هفته قبل ۱۹ میلیارد تومان افزایش و ۱۹۰ درصد افزایش داشته است. بیشترین رقم هفته ۳۲ میلیارد تومان بود که روز سه شنبه و کمترین آن در روز یکشنبه به ثبت رسید.

میانگین ارزش صف های خرید در هفته گذشته ۱۰۱ میلیارد تومان بود که ۲ میلیارد تومان بیشتر از میانگین هفته گذشته بود. در این هفته میانگین ارزش صف های خرید ۲ درصد افزایش یافت. بیشترین رقم هفته ۱۴۲ میلیارد تومان و در روز سه شنبه به ثبت رسیده و کمترین رقم مربوط به روز شنبه با ۴۵ میلیارد تومان بوده است.