پیام مسئولین استانی به مناسبت درگذشت آیت الله ناصری برای فلسفه انتظار و اعلام منجی معنا داشت.


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، در پیامی تسلیت نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبی نژاد و سید رضا مرتجوی استاندار اصفهان در پی رحلت استاد اخلاق حضرت آیت الله ناصری. حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمد نصیری (ره) گران‌قیمت‌هایی هستند که به فرموده پیامبر (ص) مرگ آخر دنیاست.

در ادامه آمده است: همانا این شیفتگی حضرت بقی الله الاعظم (عج) نوری بود که راه الی الله را برای مشتاقان و مشتاقان لقاء او روشن و روشن ساخت. . امام زمان (عج) و حکیمی بود که مدارس دینی بنا کرد و تعلیم و تربیت طلاب را سرلوحه نهضت علمی قرار داد و لحظه ای در هدایت مردم کوتاهی نکرد و عالمی سخنور بود. همواره حافظ نظام اسلامی و امام راحل (ره) باقی ماند و به وظیفه الهی خود در حمایت همه جانبه از رهبر معظم انقلاب عمل کرد. خوب انجامش بده

در پایان این پیام آمده است: این مصیبت متوجه حضرت صاحب الزمان (عج) رهبر معظم انقلاب و مرجع عالیقدر تقلید به ویژه رجال و علمای حوزه علمیه اصفهان است. حوزه و بیت اعظم به ویژه فرزندان عالم و فاضل آن و مردم شریف استان. اصفهان را تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای این عارف و دانشمند علو درجات مسئلت داریم.

خانه آیت الله ناصری خانه امید مردم بود

در پیام علی قاسم زاده شهردار اصفهان نیز آمده است: خبر درگذشت عالم دینی و عارف حضرت آیت الله ناصری به شدت متأثر شد. از یک سو پیشوا و راهنمای اهل دل و از سوی دیگر ملجأ و پناه مؤمنان و نیازمندان بود، هیچ گاه از راهنمایی، راهنمایی، آسایش و کمک به آنان دریغ نمی کرد. لحظات عمر پر برکت و روح خداپسندش مسجد و خانه اش را ساخت.

در ادامه نیز آمده است: بر خود لازم می دانم که این ضایعه تاسف بار را در خصوص آینده حضرت بقی الله الاعظم (عج) و نایب برحق ایشان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به اطلاع قطب علم برسانم. اینجانب ضمن عرض تسلیت و تسلیت به بیت بزرگ و شریف آن عزیز و نیز سایر علمای اعلامیه، حجج اسلام و مردم بزرگ اصفهان، از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم. . برای روح آن مرحوم و سایر بازماندگان صبر و اجر جزیل.

آیت الله ناصری فیلسوف انتظار و تسهیل گر منجی بود

در پیام اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان نیز آمده است: با کمال تاسف و تاثر این خبر را دریافت کردیم که روح بزرگ عالم ربانی و فقیه صمدانی، عارف روشن جمیر و سالک. خداوندا، حضرت آیت الله حاج شیخ محمدعلی ناصری (رحمت الله علیه) به ملکوت الله پیوست. ; مقام والای اخلاقی و معنوی نادره دوران، سبب شد که هر سخن و اشاره حکیمانه و عالمانه او، عاشقان علم و زهد و تقوا را به عالم معنا راهنمایی و رهنمون سازد.

در بخش دوم این پیام آمده است: فیلسوف انتظار و شعار منجی و حقیقت انتظار ظهور حضرت صاحب الزمان مهدی موعود (عج) بود. و سیمای الهی و سخنان مسیحایی او خفتگان را برانگیخت و غافلان را بیدار کرد و دلهای مستعد را پر کرد. غرق در یاد خدا بود و پیرمرد پاک ترین جوان تولیت مقدس و حافظ واقعی حریم الهی بود. حقوق دینی و نظام اسلامی.

در پایان آمده است: اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان این مصیبت و آسیب بزرگ جبران ناپذیر را فدای حضرت بقیه الله الاعظم رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) می کنند. ، استاد. و علمای اعلم حوزه های علمیه کشور و جهان، طلاب محترم و مردم متدین و محترم اصفهان و دولت آباد را به ویژه به خانواده محترم و فرزندان ارجمندشان عبدالصالح تسلیت می گوییم و خود را عزادار و شریک می دانیم. در غم و اندوه بازماندگان داغدار و در آخرین جمعه ماه محرم از درگاه خداوند متعال علو درجات و علو درجات را برای آن عزیزان مسئلت داریم.

در پیام محمدعلی احمدی استاندار اصفهان نیز آمده است: آیت الله ناصری دولت آبادی روح بلند قامت و جلیل القدر عالم ربانی، سالک خدا، عارف الهی و استاد بی بدیل اخلاق. و علم به ملکوت خدا پیوسته است. در پیشگاه مقدس حضرت صاحب الامر (عج) و حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و همه خادمان و خادمان اهل بیت، عالم دینی آیت الله ناصری دار فانی را وداع گفت. بیت (ع)، ذینفعان و ارادتمندان از محضر آن حضرت، مردم شهر اصفهان و بیت معظم. تسلیت میگم.

انتهای پیام/۶۳۱۲۵/م/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید