پوتین و رئیس جمهور کوبا از روز سه شنبه در مسکو مذاکرات را آغاز می کنند – خبرگزاری مهر ایران و جهانخبرگزاری مهر به نقل از تاس گزارش داد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه در مسکو دیدار خواهد کرد.میگل دیاز کانل برمودا» رئیس جمهور کوبا برای دیدار و گفتگو.

بر اساس به گزارش سرویس مطبوعاتی کرملین، قرار است سران دو کشور درباره موضوعات کلیدی در دستور کار گفتگو کنند. بین المللیدر مورد وضعیت فعلی و چشم انداز توسعه بیشتر مشارکت استراتژیک بین روسیه و کوبا در زمینه های سیاسی، تجاری و اقتصادی، بشردوستانه و فرهنگی بحث کنید.

دیمیتری پسکوفسخنگوی کرملین در این زمینه خاطرنشان کرد که کوبا شریک بسیار مهم فدراسیون روسیه است سر روسای جمهور هر دو کشور حرف های زیادی برای گفتن دارند برو است

سر رؤسای جمهور دو کشور نیز روز سه شنبه در مراسم رونمایی از این بنای تاریخی حضور داشتند فیدل کاسترو در شمال مسکو شرکت خواهد کرد.

امسال، سر روسای جمهور روسیه و کوبا دو بار در سال – در ژانویه و اکتبر – تلفنی صحبت می کنند. آنها در مورد توسعه روابط دوجانبه و مسائل جاری بین آنها هستند بین المللی صحبت کردند دیاز کانل او طی مکالمه تلفنی آنها در ماه اکتبر، تولد ۷۰ سالگی پوتین را تبریک گفت.

پیش از این، به همراه دیمیتری، رئیس جمهور کوبا، دکتر مدودفدر این بازدید معاون رئیس شورای امنیت فدراسیون روسیه نیز حضور داشت. وی در این بحث اعلام کرد که ادامه داده است ما میرویم و تبادل تجربیات روسیه و کوبا تحت تحریم های غرب مفید است. مدودف وی به طور جداگانه تاکید کرد که هیچ تحریمی نمی تواند مانع توسعه کوبا و فدراسیون روسیه شود. قبلا رهبر کوبا گفت تحریم های غرب علیه فدراسیون روسیه کمکی به حل بحران پیرامون اوکراین نخواهد کرد و هاوانا از موضع مسکو در رد پیشروی های بیشتر ناتو به سمت مرز روسیه حمایت می کند.

میگل دیاز کانل برمودا چند روز پیش در ۱۹ نوامبر به مسکو آمد. وی ابراز اطمینان کرد که سفر به روسیه به تقویت همکاری ها در حوزه منافع هاوانا و مسکو کمک خواهد کرد. رهبر کوبا در سفر خارجی خود به الجزایر نیز سفر کرد و پس از روسیه قصد دارد از ترکیه و چین نیز دیدن کند.

از سوی دیگر، روسیه اخیرا نشانه هایی از تصمیم برای تعمیق روابط خود با هاوانا را نشان داده است و قطعا این ارتباط نه تنها در حوزه اقتصادی، بلکه در همکاری های نظامی و اطلاعاتی نیز خواهد بود. بلند می شود گرفتن

کوبا و روسیه از زمان انقلاب فیدل کاسترو در سال ۱۹۵۹ سابقه طولانی همکاری اقتصادی و نظامی داشت هستنداگرچه این رابطه در دهه های اخیر ضعیف شده است.

روسیه همچنین در دسامبر سال گذشته اعلام کرد که تشدید تنش ها بر سر اوکراین می تواند به تکرار بحران موشکی کوبا منجر شود، زیرا جهان در آستانه جنگ هسته ای قرار دارد. همچنین برونو رودریگز پاریلا، وزیر خارجه کوبا قبلا دولت کوبا از اتهامات واشنگتن علیه روسیه به خاطر مسائل امنیتی خبر داده بود دیوانگی او تبلیغات را می داند و مخالف گسترش ناتو به سمت شرق است. او در پستی در توییتر نوشت: «ما قویا دیوانگی ما رسانه ها و تبلیغات دولت آمریکا علیه روسیه را رد می کنیم و به شدت با گسترش ناتو به سمت مرزهای این کشور خواهر مخالفیم.