پنج دلیل اصلی برای اینکه چرا باید کالج را انتخاب کنید

زندگی در مورد فرصت ها و گزینه هاست. هرچه فرصت های بیشتری در زندگی برای خود ایجاد کنید، در هر مقطع زمانی گزینه های بیشتری خواهید داشت. به دست آوردن کنترل گزینه ها و فرصت های خود، کلید موفقیت شخصی و حرفه ای است. به زبان ساده، اگر می خواهید بر سرنوشت خود مسلط شوید، باید به دانشگاه بروید.

در اینجا پنج دلیل اصلی برای انتخاب کالج آورده شده است:

۱. مقطع کارشناسی دیپلم جدید دبیرستان است

زمانی بود که کالج کاملا اختیاری بود. حتی امروزه، افراد باهوش و سخت کوش می توانند بدون کمک تحصیلات دانشگاهی مشاغل عالی و زندگی پایدار داشته باشند. کالج به هیچ وجه نیست، اما زمانی که شما اجباری هستید که برای خود شغلی ایجاد کنید، متوجه خواهید شد که مدرک دانشگاهی پیش نیاز بسیاری از فرصت های شغلی در سطح پایه است.

شرکت ها و سازمان ها می خواهند کارمندانی را استخدام کنند که تعهد و پشتکار را نشان دهند. مدرک دانشگاهی به کارفرمای آینده شما نشان می دهد که شما برای دستیابی به اهداف خود در زندگی وقف دارید. چه موجه باشد و چه نباشد، یک متقاضی کار با مدرک برای یک سازمان ارزشمندتر از متقاضیانی است که دانشگاه را رها کرده است. اگر می‌خواهید مهارت‌های شغلی قابل فروش، دستمزدهای بالاتر و ننگ باهوش بودن و واجد شرایط بودن را داشته باشید، انتخاب دانشگاه راهی برای رفتن است.

۲. کالج کنجکاوی شما را ارضا و گسترش می دهد

اگر یک کنجکاوی کلی در مورد اینکه چگونه و چرا جهان به این شکل کار می کند دارید، پس باید به خودتان مدیون حضور در دانشگاه هستید. آموزش یک پروژه شخصی است. اگر می خواهید قوای ذهنی خود را توسعه دهید و پایه دانش خود را افزایش دهید، پس باید به دانشگاه بروید. اگر احساس می‌کنید که در دبیرستان تمام آنچه را که ممکن است آموخته‌اید، اگر فکر می‌کنید چیز دیگری وجود ندارد که باید جذب کنید، پس به دانشگاه نروید. اگر به درک بهتر علاقه دارید، کالج اجباری است.

۳. کالج یک فرآیند بلوغ مداوم است

دانشگاه آزادی است. وقتی وارد دانشگاه می‌شوید، آزاد هستید که با توجه به اولویت‌های خود به تنهایی زندگی کنید. همانطور که تجربه زندگی و یادگیری سفارشی خود را ایجاد می کنید، نمی توانید به عنوان یک شخص رشد کنید. کالج زمانی برای خودسازی و پیشرفت است، بنابراین اگر می‌خواهید به‌عنوان فردی رشد کنید و بالغ شوید، کالج زمین بازی مناسبی برای پیشرفت خود است.

۴. کالج همه چیز در مورد شبکه است

در کالج، شما توانایی منحصر به فردی برای ایجاد انجمن های مادام العمر در یک محیط ساختاریافته دارید. شبکه سازی مهم است، اما می تواند دشوار نیز باشد. اگر می خواهید با دانشجویان و اعضای هیئت علمی ارتباط برقرار کنید، باید تلاش کنید. برخلاف دنیای واقعی، در کالج، به راحتی می‌توان علایق فردی خود را با متحدان حامی که به همان علایق مشترک هستند، ترکیب کرد. از این محیط استفاده کنید و روابطی ایجاد کنید که در آینده به شما کمک کند.

۵. کالج شما را در معرض چیزهایی قرار می دهد که به طور معمول تجربه نمی کنید

وقتی مسیر زندگی خود را انتخاب می کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که یافتن خود به همان اندازه که یک فرآیند کشف است، یک فرآیند حذف است. همانطور که به دنبال علایق و هویت می‌گردید، باید گزینه‌های زندگی و چارچوب‌های ذهنی خاصی را که با آنها موافق نیستید کنار بگذارید. کالج شما را در معرض خطرات، پاداش ها، افراد، مکان ها، ایده ها، سبک زندگی، عادات غذایی و انتخاب های شغلی جدید قرار می دهد. قرار گرفتن در معرض حیاتی است. اگر هرگز در معرض آن قرار نگرفته اید، نمی توانید در مورد چیزی نظر واقعی داشته باشید.

کالج مکانی است برای بهبود خود، ارضای کنجکاوی های خود، بلوغ، شبکه سازی و قرار گرفتن در معرض چیزهای جدید. دانشگاه یک تجربه مهم و غیر قابل جایگزین در زندگی است. رفتن به دانشگاه به شدت توصیه می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر