رژیم لاغری سریع

پایش و نظارت روزانه بازار کرمانشاه توسط ۲۵۱ نفر بازرس


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محسن دارابی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص چگونگی نظارت بر بازار، اظهار کرد: در مرداد سال ۱۴۰۰ براساس قانون، تمامی وظایف از تأمین و توزیع تا نظارت در حوزه محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شد و وزارت صنعت، معدن و تجارت منحصرا در حوزه کالاهای صنعتی وظایفی را عهده‌دار شد.

وی ادامه داد: ولی از آنجایی که همه در قبال سفره و معیشت مردم وظایفی را برعهده داریم از یکشنبه هفته گذشته مجموعه سازمان صمت از ستاد در مرکز استان گرفته تا ادارات تابع در مراکز عرضه، تأمین و صنوف؛ کار نظارت را آغاز کرده‌اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت روزانه ۵۱ تیم بازرسی با ۲۵۱ بازرس در سطح استان، گفت: ۲۸ تیم از این تعداد در مرکز استان و ۲۱ تیم در شهرستان‌ها تابع وظیفه نظارت و بازرسی را برعهده دارند.

وی گفت: از یکشنبه هفته گذشته تا به امروز(یک هفته) بیش از ۲۵ هزار بازرسی صورت گرفته که نزدیک به ۲ هزار پرونده تخلفی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

دارابی خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم با اتاق اصناف و اتحادیه‌ها انجام شده تا در اجرای طرح متناسب‌سازی یارانه‌ها حداکثر رضایتمندی مردم را جذب کنیم.

وی ادامه داد: غیر از چهار قلم کالایی که دولت اعلام کرده، هیچکدام از اقلام حق افزایش قیمت را ندارند و در این راستا سازمان‌های صمت، جهاد کشاورزی، بسیج اصناف و بازرسی اتاق اصناف به‌صورت ۲۴ ساعته کار نظارت بر واحدهای صنفی را انجام می‌دهند.

دارابی تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز بر روی فعالیت واحدهای تولیدی که بخش تأمین را برعهده دارند متمرکز شده و به صورت ۱۲ ساعته از این واحدهای تولیدی بازرسی به عمل می‌آید تا بازار را همچنان در آرامش مدیریت کنیم.

انتهای پیام/پ
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید