ویژگی علوم ورزشی: چگونه از مکمل کراتین استفاده کنیم؟


حتما فکر کرده اید که چقدر مکمل کراتین برنامه ریزی کنید. با خواندن این مقاله ، نحوه مصرف و مصرف مکمل کراتین را یاد خواهید گرفت.

کراتین به عضله سازی و افزایش توده عضلانی کمک می کند ، به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران ، به ویژه آنهایی که در زمینه بدنسازی و تناسب اندام فعالیت می کنند ، مکمل کراتین را یکی از پرکاربردترین مکمل های ورزشی می دانند ، زیرا مکمل کراتین برای بازسازی و تولید انرژی است. در بدن مفید است کراتین ترکیبی از ترکیبات پروتئینی است که از سه اسید آمینه متیونین ، آرژنین و گلیسین تشکیل شده است.

چگونه می توان کراتین مصرف کرد؟

برای بدست آوردن بهترین نتیجه از مکمل کراتین ، دو نکته را باید بدانید. اولین روش بارگذاری نامیده می شود ، برای افرادی که هرگز از کراتین استفاده نکرده اند بهترین عملکرد را دارد. به نظر می رسد که در این روش ماهیچه ها با کراتین اشباع می شوند. در حدود 4 گرم در روز در 4 روز اول هفته استفاده می شود.

پس از این مدت لازم است روزانه 3 تا 5 گرم کراتین برای اشباع نگه داشتن ماهیچه ها استفاده شود. کراتین را می توان با آب یا اسیدهای غیر اسیدی مصرف کرد. آب انگور یکی از مناسب ترین آب میوه ها برای استفاده همزمان با کراتین است.

روش دیگر دریافت مکمل کراتین مونوهیدرات بسیار تدریجی است. در این روش ، ورزشکار ، به استثنای مدت زمان طولانی ، اساساً باید روزانه پنج تا پانزده گرم مکمل استفاده کند ، مگر در دوران بارگیری. کراتین در ترکیب با کربوهیدرات هایی مانند دکستروز (گلوکز) بسیار بهتر عمل می کند و حدود یک ساعت و نیم قبل از تمرین استفاده می شود.

بهترین چیزی که می توان در مورد کراتین گفت این است که مطالعات هیچ اثر مضر روی کراتین نشان نداد. کراتین در صورت سالم بودن کاملاً بی خطر و م effectiveثر است. با این حال ، مانند سایر موارد ، استفاده بیش از حد از مکمل برای ماهیچه های اشباع شده با کراتین توصیه نمی شود. این بدان معناست که مقدار داروی تجویز شده را برای بدست آوردن ماهیچه های خوب ، قوی و پر انرژی و استقامت بیشتر تا حد امکان مصرف کنید.


حتما بخوانید: مصرف کراتین: کراتین را با چه چیزی بخوریم؟


بررسی نقش کراتین و تحقیقات علمی در مورد این مکمل.

طبق وب سایت دکتر سلام ، شما به طور کلی ظرف دو هفته توده عضلانی پیدا می کنید. کراتین همچنین مسئول افزایش عملکرد در تمرینات شدید ، افزایش سطح انرژی و تسریع بازیابی است. جای تعجب نیست که ورزشکارانی که از کراتین استفاده می کنند از قدرت و قدرت بیشتری نسبت به کسانی که استفاده نمی کنند ، برخوردارند.

کراتین از سنتز پروتئین ماهیچه ای برای تجزیه ذرات پروتئین و افزایش ذخیره انرژی در ماهیچه ها استفاده می کند. کراتین باعث رشد ماهیچه ها ، عضلات بزرگتر و قوی تر می شود.

تا کنون ، مطالعات کمی در مورد نحوه عملکرد کراتین انجام شده است. مطالعات کنترل شده با دارونما بر روی کراتین در 5 سال گذشته نشان داده است که سطح انرژی را افزایش می دهد و بنابراین قدرت ، استقامت و سرعت بازیافت را افزایش می دهد. سایر مزایای غیر منتظره کشف شده شامل کاهش وزن و کاهش چربی است.

در موارد زیر هنگام مصرف کراتین به نکات زیر توجه کنید:

در صورت توقف 5 روزه یا بیشتر در مرحله تعمیر و نگهداری ، باید دوباره فرآیند شارژ و نگهداری را شروع کنید.

کراتین وقتی با قندها مصرف می شود بهتر عمل می کند. هنگام استفاده از کراتین ، مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید. علاوه بر کراتین ، می توانید از مکمل های فولات ، ویتامین B6 و B12 نیز استفاده کنید.

مکمل های دیگر مانند Phosphagen phosphagen و Phosphagen HP phosphagen نیز دقیقاً مانند کراتین مونوهیدرات عمل می کنند و دستورالعمل ها و کاربردهای آنها مشابه کراتین مونوهیدرات است. فقط HP Phosphagen را می توان به روش های زیر استفاده کرد:
5 روز اول 4 بار در روز و هر بار یک اندازه گیری و بعد از 5 روز ، هر بار 1 تا 2 بار در روز.

آیا کراتین برای همه مفید است؟

در واقع پاسخ این س noال منفی است. چندین مطالعه نشان می دهد که حدود 30 درصد از افرادی که کراتین مصرف می کنند ، پاسخ مناسبی ندارند و “بی حس” نامیده می شوند. این افراد اغلب علائمی مانند سردرد ، گرفتگی عضلات و سفتی عضلات را دارند و پس از مصرف کراتین تفاوت چندانی در عملکرد آنها وجود ندارد. بهتر است این افراد از بار کراتین استفاده نکنند یا از بار آهسته (یعنی 3 گرم کراتین در روز به مدت 28 روز) استفاده کنند تا عوارض جانبی کمتری را مشاهده کنند.


دیدگاهتان را بنویسید