وزیر کشور نسبت به احتمال وقوع سیل در آینده نزدیک هشدار داد


به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور درباره وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان در کشور گفت: در روزهای اخیر حدود ۱۸ استان از جمله استان ها درگیر سیل شده اند. مازندران، گیلان، البرز، مرکزی، اصفهان، یزد و تهران. این استان یکی از استان های آسیب دیده از این بلای طبیعی بود.

وی با بیان اینکه به لطف خداوند و تلاش مردم و سازمان ها مدیریت خوبی برای کمک به سیل زدگان انجام شد گفت: وی گفت: در استان یزد که سالانه ۴۰ میلی متر بارندگی دارد در زمان وقوع سیل حدود ۷۵ میلی متر باران بارید که بسیار زیاد است.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از مناطق مانند امامزاده داود، فیروزکوه و یزد مشکلات بیشتری داریم، گفت: البته مشکل در حال حاضر آبگرفتگی معابر یزد است که در بسیاری از نقاط سیل داریم و باید آن را برطرف کنیم. به سرعت. .” به ویژه بستر تاریخی که این اقدامات در آن انجام می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وزیر کشور با ابراز تأسف از جان باختن بسیاری از هموطنان عزیز در سیل اخیر خاطرنشان کرد: بر اثر سیل در منطقه امامزاده داوود و فیروزکوه جان خود را از دست داده ایم.

وی با اشاره به وضعیت امدادرسانی در استان های سیل زده گفت: امداد رسانی گسترده است و در تمامی مناطق، فرمانداران، فرمانداران، استان ها و روستاها، هلال احمر، نیروهای نظامی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، اورژانس، گروه های مردمی و… . خیلی خوب کار میکنه و ما تقریباً مخاطبان گسترده ای در همه بخش ها داریم.

واحدی افزود: مردم عزیز اداره راه در جاده ها مشغول به کار هستند، اکنون کل کشور در آماده باش هستند و ظرفیت ها برای همه بخش ها بسیج شده است. مدیریت حتی با بارندگی بیش از حد انتظار خوب بود.

وی افزود: امیدواریم مردم آن را پیگیری کنند و از رودخانه ها و مراکزی که احتمال سیلاب در آنها وجود دارد دوری کنند. در برخی از مناطق ما رانش زمین رخ داده است. مثلاً در فیروزکوه در مرزداران که روستایی است مشکل ما اکثراً آب شسته شدن کوه ها بود که برای مردم مشکل ایجاد می کرد. مردم در روزهایی که حساسیت وجود دارد مراقب باشند.

وزیر کشور در پایان گفت: به همه مناطق تذکر داده شده، امکانات تا حد زیادی تجمیع شده، مدیران مستقر و مشغول به کار هستند و امیدواریم با مدیریت صحیح کمترین خسارت و اموال آنها را داشته باشیم.

انتهای پیام/




این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید