وزیر پیشنهادی کار به مجلس معرفی شد


به گزارش تجارت نیوز، پس از پذیرش استعفای محمدهادی زاهدی رئیس جمهور، وفا به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد. اکنون نیز به عنوان زاهدی وفا وزیر پیشنهادی کار در مجلس مطرح شده است.

تجارت نیوز، وزیر کار جدید در گزارش کیست؟ به معرفی وزیر پیشنهادی پرداخت می شود. رهبری زاهدی وفا تا به امروز صرف شنیدن سخنان کارکنان ناراضی این وزارتخانه، بازنگری در مصوبه افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی و رسیدگی به درخواست‌های بازماندگان و معترضان برای یارانه‌های جدید شده است.

برخی کارشناسان بر این باورند که مماشات با بازنشستگان معترض و ایجاد یارانه معیشتی برای متقاضیان جدید می تواند نقطه قوت زاهدی وفا در کسب رای اعتماد از مجلس به عنوان وزیر جدید رفاه باشد.

البته علاوه بر زاهدی وفا، برخی اخبار تایید نشده از احتمال معرفی مهرداد بذرپاش، رئیس فعلی دیوان محاسبات کشور به عنوان جایگزین حجت الله عبدالمالکی نیز خبر می دهد، هرچند در همان زمان این احتمال نیز وجود دارد. در صورت تصویب قانون تفکیک وزارت حریم خصوصی، این مدیرعامل سابق خودروسازی سایپا وزیر صنایع و معادن پست پیشنهادی خود را به مجلس خواهد فرستاد.

سوابق وزیر پیشنهادی کار

محمدهادی جاهدی وفا ۵۹ ساله دارای مدرک دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا در کانادا است.

وی در سال های گذشته عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، رئیس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رئیس هیات مدیره رایتل را بر عهده داشت. شورای عالی الگوی توسعه اسلامی ایرانی.

از سوابق مدیریتی زاهدی وفا، معاونت وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، نماینده وزارت دارایی در شوراها و کمیسیون های ویژه شورای عالی پژوهش و فناوری، شورای اقتصاد، امور مالی دولت بود. کمیسیون، شورای پول و اعتبار و شورای عالی انرژی.

زهدی وفا سابقه عضویت در کارگروه ویژه نفت، شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، ستاد تنظیم بازار، ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورای عالی امنیت ملی، طرح تحول اقتصادی را دارد. کارگروه، شورای عالی توسعه برنامه پنجم، شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای توسعه اراضی، شورای عالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تدوین مقررات حمایت از صادرات غیرنفتی. در سوابق آنها هست.

زاهدیووا معاون مالی دولت سیزدهم نیز بود.

از جمله مسئولیت های علمی و پژوهشی زاهدی وفا می توان به استادیار دانشگاه امام صادق (ع)، مدیر مسئول نشریه دوفصله مطالعات اقتصاد اسلامی و سردبیر مطالعات امنیت اقتصادی اشاره کرد.