وزیر بهداشت: نگران گرمازدگی زائران پیاده شهری هستیم


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد ملی عرب با بیان اینکه ۹۰ درصد زائران از مناطق مهران و شلمچه اعزام می شوند، اظهار داشت: در حال حاضر ۹۰ درصد زائران از مناطق مهران و شلمچه اعزام می شوند. وی گفت: تمهیدات کشور میزبان برای مقابله با گرمازدگی زائران خوب است اما با توجه به حضور خیل مشتاقان امام حسین (ع) کافی نیست.

وی تصریح کرد: با بازدید از حضور میدانی و شرایط موجود در مرز مهران و شلمچه، موضوع گرمازدگی مهمترین دغدغه زائران منطقه است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امکانات و تجهیزات در مرز توسط ایران در کمترین زمان ممکن برای مقابله با گرمازدگی زائران فراهم شد.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد ملی عرب گفت: در مرز ایران قوطی و پنل های عایق برای مقابله با گرما آماده شد تا افراد مشکل دار به آنجا منتقل شوند.

عین اللهی افزود: همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اولین بار بیمارستان مجهز «شهید قاسم سلیمانی» را در فاصله ۵ دقیقه از مرز در منطقه شلمچه برای پذیرش بیماران افتتاح کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی کادر درمانی و خدمات بهداشتی درمانی در مناطق مرزی به صورت داوطلبانه در حال فعالیت هستند و در این زمینه به دانشگاه های علوم پزشکی دستوراتی داده شده است.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد ملی شهرنشینی گفت: همچنین تمامی مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان های مرزی غرب کشور برای کمک به زائران در مواردی غیر از گرمازدگی در آماده باش کامل هستند.

عین اللهی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در عراق پاسخگو نخواهد بود، گفت: تنها هلال احمر ایران به زائران در عراق خدمات ارائه می دهد و با مراکز درمانی ایران در ارتباط است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید