وزیر امور خارجه روسیه برای دیدار تجاری وارد میانمار شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانخبرگزاری مهر به نقل از تاس نوشت. “سرگئی.” لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه برای یک دیدار تجاری وارد این کشور شد نایپیداو پایتخت میانمار شد.

دیپلمات های ارشد روسیه در آغاز سفر خوددیدن مانگ لوینوزیر امور خارجه میانمار گفت و با رهبران میانمار دیدار خواهد کرد.

همچنین گفته می شود که لاوروف از بعد مینامار او راهی کامبوج خواهد شد پانام سنجاق وی در نشست وزرای خارجه روسیه و آسه آن شرکت می کند.

یک ماه پیش وزیر دفاع روسیه با ژنرال مین دیدار کرد Ang هیلاینگفرمانده کل امور دفاعی میانمار با برگزاری نشست‌هایی برنامه‌های خود را برای تقویت همکاری‌های نظامی و فنی اعلام کرد. در بیانیه وزارت روسیه درباره این دیدار آمده است: طرفین روابط دوجانبه در حال توسعه را مثبت ارزیابی کردند. در حوزه نظامی و نظامی و فنی بر برنامه‌های خود برای به حداکثر رساندن پتانسیل موجود برای تقویت همکاری‌ها و مشارکت راهبردی تاکید کردند.»

در تاریخ ۱ فوریه ۲۰۲۱ ارتش میانمار به مدت یک سال در وضعیت فوق قرار می گیرد فوق العاده رهبری این کشور اعلام و برکنار شد. مقامات ارتش ادعا کرده بودند که تقلب گسترده در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ لوک سبها صورت گرفته است.

کودتای دو سال پیش در میانمار باعث اعتراضات گسترده غرب‌گرایان این کشور شد و اوضاع سیاسی داخلی این کشور آسیای شرقی را آشفته‌تر کرد. این اعتراضات علیرغم فشارهای غرب بر میانمار صورت گرفت که از دولت نظامی میانمار می خواهد دموکراسی مورد نظر خود را بازگرداند.

در عین حال، دولت نظامی میانمار برخی از روابط قدیمی خود را با کشورهای دیگر تقویت کرده است که مهمترین آنها روابط خود با روسیه است و به این ترتیب روسیه در دو سال گذشته به عنوان حامی مهم دولت میانمار ظاهر شده است.