ورزشکار خود را برای موفقیت آماده کنید

در دو و میدانی، هدف همیشه برنده شدن بوده است. این نکته از بازی است! به خصوص در سطوح بالاتر، دانشگاهی و حرفه ای، یک مربی به راحتی زمانی که ورزشکاران عملکردی ندارند ناامید می شود. فقدان عملکرد معمولاً در کوتاه مدت باعث از دست دادن بازی و درازمدت از دست دادن شغل مربی می شود. ورزشکاران به دو دلیل اصلی اجرا نمی کنند: ۱) آمادگی جسمانی و ۲) عدم آمادگی ذهنی. این جمله “۹۰٪ ذهنی است، ۱۰٪ فیزیکی است” واقعیت است. مربیان تمایل دارند بر اهمیت تمرین، وزنه‌برداری و حفظ آمادگی تاکید کنند، اما در مورد بازی ذهنی چطور؟ آیا یک مربی می تواند قبل از مسابقه ورزشکاران خود را از نظر ذهنی آماده کند و در ستون برد به تعداد بیشتری دست یابد؟

ویلیام کوزیک، نویسنده کتاب همه مشتریان غیرمنطقی هستند، معتقد است که تصمیمات و اقدامات یک فرد در ضمیر ناخودآگاه آغاز می شود و تحت تأثیر عوامل بیرونی قرار می گیرد. “پرایمینگ پدیده ای را توصیف می کند که در آن فرد به طور ناخودآگاه به محیط یا محرکی واکنش نشان می دهد که ذاتاً مثبت یا منفی است” (Cusick pg. 88). ناخودآگاه با جمع آوری اطلاعات از تجربیات گذشته، الگوها و محرک های ناخودآگاه تصمیم گیری را کاهش می دهد. «نشانه‌های آغازگر ناخودآگاه می‌توانند کلمات، ویژگی‌ها یا مفاهیم دسته‌بندی، اشیاء محیطی یا مادی باشند» (برچو، ویلیام. «فعال‌سازی ناخودآگاه رفتار و عملکرد؛ موفقیت اولیه در کلاس درس»). این دسته از پرایمینگ ممکن است برای هر ورزشکاری مفید نباشد، اما تصدیق تأثیر بالقوه و آزمایش نتایج می تواند تأثیر مثبتی بر تیم داشته باشد.

Brechue مثال‌ها و آزمایش‌های تحقیقی را برای هر تکنیک پرایمینگ ارائه می‌کند.

کلمات: افرادی که با مفهوم ادب یا بی ادبی آشنا شده بودند، کمتر یا بیشتر احتمال داشت مکالمه را قطع کنند (برگ، و همکاران، ۱۹۹۶). انصاف اولیه به طور قابل توجهی مذاکرات قیمت و استراتژی های چانه زنی مشارکتی را در بین افراد تغییر داد (مکسول و همکاران، ۱۹۹۹).

محیطی: وقتی تصویری از یک رستوران مجلل نشان داده شد، افراد در ابتدا کلمات مرتبط با رفتار خوش اخلاق را تشخیص دادند. پرمخاطب «رستوران مجلل» همچنین بر رفتار تأثیر داشت، زیرا در طی یک «آزمایش غذا خوردن»، افراد با آماده‌سازی مناسب زمان بیشتری را صرف تمیز کردن خود کردند و منطقه خود را تمیزتر از گروه کنترل ترک کردند.

صفت/رفتار: اثر آفتاب پرست تقلید ناخواسته بیان، اعمال یا حرکات افراد دیگر در طول تعاملات اجتماعی است. (چارتران و برگ، ۱۹۹۹). در یک محیط اجتماعی، یک فرد از بیان و رفتار فرد دیگر استفاده می کند. در یک محیط آزمایشی، آزمودنی‌ها به طور مداوم لبخند، تکان دادن پا و وضعیت‌های بدنی که آزمایشگر در طول کارها یا بحث‌های همکاری مختلف گرفته بود، تقلید می‌کردند. تأثیر بر محیط اجتماعی نشان داد که آزمودنی‌ها تعامل خود را مثبت‌تر می‌دانند زمانی که فرد از رفتارها و وضعیت‌های سوژه تقلید می‌کرد. در مقابل، آزمودنی‌ها تجربیات منفی را گزارش کردند، زمانی که آزمایش‌کننده به صراحت از تقلید عبارات یا حرکات آزمودنی اجتناب کرد.

هدف: وقتی از افراد خواسته شد تا تعامل بین دو نفر را از روی توصیف مبهم قضاوت کنند، افراد بر اساس وجود یک کوله پشتی یا کیف، احتمالاً این تعامل را به عنوان مشارکتی یا رقابتی قضاوت می کنند. اشیاء کسب و کار (کیف کیف، میز اتاق جلسه، و غیره) یک محیط رقابتی و رفتار را تحریک می کنند. در مقابل، کوله پشتی نشان دهنده یک هدف تفریحی بود که منجر به همکاری بیشتر شد. جالب توجه است، این مشاهدات نشان دهنده پاسخ مشابهی در هنگام قرار گرفتن در معرض جسم واقعی یا صرفاً تصویری از جسم است.

به عنوان یک مربی کالج، احساس می کنم می توانم از این تکنیک ها برای ایجاد انگیزه در ورزشکارانم برای رقابت استفاده کنم. در گذشته، کادر مربیگری بارها بر مهارت‌های سافت‌بال فیزیکی کار تأکید می‌کردند، که به موفقیت بیشتر کمک می‌کرد، اما تیم همچنان به تلاش برای حفظ تمرکز ذهنی در طول فصل ادامه می‌دهد. ما به این بدنام بوده‌ایم که یک بازی را با انرژی کم یا بدون انرژی شروع می‌کنیم و اگر در جدول امتیازات عقب افتادیم، شدت بازی را کم می‌کنیم. من قبلا فکر می کردم این یک مشکل پرسنلی است. افراد تیم فاقد استحکام ذهنی، انگیزه رقابتی و اشتیاق برای موفقیت بودند، بنابراین اینها دلایلی بودند که باعث شکست شدند. پس از تحقیق در مورد موضوع پرایمینگ، اکنون متوجه شدم که این قدرت را دارم که بر تیمم در جهتی مثبت و رقابتی تأثیر بگذارم. مسئله پرسنلی نیست. این فقدان آمادگی ذهنی است.

فرصت های زیادی در طول فصل برای معرفی یک ورزشکار وجود دارد. اتاق رختکن تیم، اتوبوس سواری برای حمل و نقل و روزهای تعطیل بین بازی ها زمان زیادی را برای آماده سازی دقیق بازیکنان فراهم می کند. در این فصل بهار، می‌خواهم با تماشای یک فیلم انگیزشی و الهام‌بخش در اتوبوس یا اتاق هتل یک روز قبل از بازی، ورزشکارانم را تجربه کنم، با پخش موسیقی شاد و پرانرژی در روز بازی، محیط زمین خانه خود را کنترل کنم. ارسال تصاویر مربوط به سافت بال و غیر سافتبال که نشان دهنده رقابت، حمله، پیروزی، مثبت بودن و برتری در رختکن و همچنین درب اتوبوس چارتر است. با تمام داده های فعلی و گذشته، من مطمئن هستم که تیم سافت بال کارولینای غربی آنها را از نظر ذهنی در زمین آماده می کند و به یک فصل برنده در سال ۲۰۱۶ منجر می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر