واکنش بانک مرکزی به محدودیت های جدید بانکی برای اتباع خارجی/ چه خدمات بانکی در دسترس است؟


واکنش بانک مرکزی به محدودیت های جدید بانکی برای اتباع خارجی/ چه خدمات بانکی در دسترس است؟

بانک مرکزی در واکنش به محدودیت های شدید ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی، اعلام کرد: خدمات کارتی، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق پایا (تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال) همچنان در اختیار تمامی اتباع خارجی است.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرنگار مالی خبرگزاری تسنیم ، مصطفی کمری وفا، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در پیامی توئیتری در واکنش به محدودیت های شدید ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی نوشت: خدمات مبتنی بر کارت، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق پایا (بالا بالا). تا ۱۰۰ میلیون ریال) موجود است.

وی البته تاکید کرد: طی چند روز آینده با دریافت اطلاعات هویتی رسمی از مراجع ذیصلاح، سایر خدمات بانکی به اتباع خارجی رسمی ارائه خواهد شد.

ارائه خدمات بانکی برای اتباع خارجی تا اطلاع ثانوی محدود است. دلیل: مبارزه با پولشویی! گلایه شاعر افغان از بی ثباتی سیاست معیشتی دولت ایران در قبال مهاجران: این بار بانک مسدود شد! محدودیت های کاربردی جدی در حساب های بانکی خارجی ها؛ چرا کسی جواب نمیده

به گزارش تسنیم، بر اساس بخشنامه‌ای که اخیراً از سوی چندین بانک صادر شده، محدودیت‌های سختی برای ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی وجود دارد. بانک ها دلایل این محدودیت ها را برای مبارزه با پولشویی اعلام می کنند.

در متن بخشنامه با تاکید بر اینکه مصوبه دستور مراجع ذیصلاح است، آمده است: از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، ارائه خدمات بانکی زیر به اشخاص حقیقی خارجی به طور موقت ممنوع است. تا اطلاع ثانوی؛

افتتاح هرگونه حساب ارزی و حقیقی (انفرادی و مشترک) اعم از وام جاری و پس انداز، سپرده پس انداز کوتاه مدت و بلند مدت.

حواله هر نوع پول اعم از بین بانکی و بین بانکی از مبدأ حساب اشخاص حقیقی خارجی.

حواله هر مبلغی در داخل و بین بانک به حساب اشخاص حقیقی خارجی.

به گزارش تسنیم، در چند روز گذشته حساب بانکی بسیاری از اتباع خارجی مسدود شده و برای انتقال وجه باید به دستگاه های خودپرداز مراجعه کنند.

در گذشته و در چند سال اخیر ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی در مقاطعی با مشکل مواجه شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=303989