واکنش امیر عبدالله به تصویب قطعنامه حقوق بشر علیه ایران


واکنش امیر عبدالله به تصویب قطعنامه حقوق بشر علیه ایران

به گزارش مونیبان; حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امشب (پنجشنبه ۱۲ آذر) در سلسله توئیت‌هایی نوشت که پس از صدور قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه ایران به دستور آلمان: رژیم برلین و غیره. فرصت طلبان به عنوان تامین کننده اصلی تسلیحات شیمیایی صدام علیه مردم ایران به دلیل ناعادلانه بودن و نقض گسترده حقوق بشر، از جمله تحریم های غیرانسانی، سالهاست.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین در توئیتی دیگر افزود: شرم آورتر که برای بازی های بیهوده داخلی خود این کار را می کنند.

امیرعبداللهیان گفت: این کشورها باید بدانند که ایران کشوری مستقل و متعهد به حقوق بشر است اما به هیچ کشوری اجازه دخالت در امور داخلی خود را نمی دهد.

وی همچنین در توئیتی دیگر نوشت: اکنون با سوءاستفاده از سازوکار حقوق بشر، با نام دروغین «همبستگی» با مردم ایران، بیشتر حقوق ضد بشری به مردم ما تحمیل می‌کنند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد قطعنامه ای ضد ایرانی تحت عنوان «وضعیت حقوق بشر در ایران» به تصویب رساند. پذیرش این قطعنامه به معنای موافقت شورا با تشکیل «هیئت حقیقت یاب» در مورد ادعاهای نقض حقوق بشر توسط ایران است. در آشفتگی های اخیر این قطعنامه با ۲۵ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به تصویب رسید. چین، پاکستان، اریتره، ونزوئلا، کوبا و ارمنستان به این قطعنامه رای منفی دادند.

فروزنده ویدیاتی، نماینده جمهوری اسلامی ایران در نشست ویژه شورای حقوق بشر در ژنو نیز در واکنش به قطعنامه ضدایرانی که در این نشست امروز (پنجشنبه ۱۲ آذر) به تصویب رسید، سخنرانی کرد. سخنان مضحک وزیر امور “آنالنا بربوک”. وزیر امور خارجه آلمان در این دیدار گفت: می خواهم به وزیر خارجه رژیم آلمان مشاوره بدهم که امروز در نمایشی که علیه ایران طراحی شده بود سخنرانی طولانی علیه ایران داشت. ، تا توجه خود را به هزاران تظاهرکننده مسالمت آمیز در خیابان های آلمان معطوف کنند که خواهان عدالت اجتماعی هستند. تعداد زیادی هستند، اما با خشونت پلیس و نیروهای امنیتی سرکوب شده اند.

چندی پیش امیر عبداللهیان در گفتگوی تلفنی با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، تلاش برای برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر درباره ایران را رد کرد و نسبت به پیامدهای منفی اقدام سیاسی این شورا بر همکاری ایران هشدار داد. غرب. وی با انتقاد از رفتارهای دوگانه برخی از کشورهای غربی، اقدام آنها برای برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر درباره ایران را اقدامی مردود خواند و تاکید کرد: شورای حقوق بشر باید برای دولت های مروج خشونت و تروریسم جلسه ای برگزار کند. جمهوری اسلامی ایران، مدافع واقعی حقوق بشر، در ناآرامی های اخیر خویشتن داری عمیق از خود نشان داده است.

لازم به ذکر است چندی پیش کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه کانادا در مورد «وضعیت حقوق بشر در ایران» را تصویب کرد. این قطعنامه با ۷۹ رای موافق، ۲۸ رای مخالف و ۶۸ رای ممتنع به تصویب رسید. ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، پنجم آبان ماه در واکنش به تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد. مجمع، پیشنهاد کانادا برای این قطعنامه با حمایت برخی کشورهای غربی و تکرار ادعاهای بی اساس مبتنی بر اطلاعات نادرست و کلیات غیرصادقانه را بی اساس و از اساس مردود خواند.

منابع خبری

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=308312