واژه نامه شراب – نوشیدن به زبان یونانی

هر منطقه تولید شراب در جهان زبان مخصوص به خود را دارد. فرانسوی‌ها شرایطی برای شراب دارند که مجارها ندارند، آمریکایی‌ها شرایطی برای شراب دارند که استرالیایی‌ها ندارند، و ایتالیایی‌ها برای شراب شرایطی دارند که آلمانی‌ها ندارند. در واقع، در کل جهان شراب، تنها اصطلاحی که ممکن است فراتر از ملت ها باشد، کلمه ای است که به معنای «بیشتر» ترجمه شده است.

یونان نیز مانند نواحی فوق سهم خود را از شراب دارد. برای آن دسته از ما که مسافر نیستیم، ممکن است این مسئله مهمی به نظر نرسد. اما، برای کسانی که قصد دارند سوار هواپیما شوند و در بالکان استراحت کنند، آشنایی با کلمات شراب سازی مفید خواهد بود. پس صندل‌هایتان را از پا درآورید، توگا‌تان را شل کنید و یک صندلی را بلند کنید…

Archondiko: حالا اگر بخواهم حدس بزنم، می‌توانم بگویم که Archondiko نوعی شراب با طعم آنچوی است. معلوم شد، من اشتباه می کنم (متاسفم که شما را ناامید می کنم). Archondiko تقریباً به معنای “Chateau” است که خانه ای است که در یک تاکستان واقع شده است. در یونان، کلمه Archondiko را می توان بر روی بطری های شراب Topikos Oenos، شراب های روستایی که معمولا با چندین نوع مختلف انگور تهیه می شود، یافت.

Epitrapezios Oenos: Epitrapezios Oenos یکی از شراب‌های ساده یونانی است، مانند شرابی که فقط نیازهای زندگی (انگور، پیری، بشکه‌های بلوط و کابل اصلی) را تامین می‌کند. این شراب ها در اصل شراب های سفره ای ملت یونان هستند.

کریتر: در زمان‌های قدیم، کراتر یک کاسه سفالی ساخته شده از برنز (شکل برو) بود که شراب را در خود نگه می‌داشت. شراب را قبل از ریختن در دهان تشنه در کراتر می ریختند.

کتیما: کلمه ای که به معنای “Estate” ترجمه شده است، این اصطلاح، مانند “Archondiko” گاهی اوقات بر روی برچسب شراب های Topikos Oenos ظاهر می شود.

کیلیکس: مانند کریتر، Kylix نیز در یونان قدیم استفاده می شد. این یک فنجان کم عمق با دو دسته بود که به طور گسترده تزئین شده بود. از کیتوس یا ملاقه برای برداشتن شراب برای قرار دادن در کیلیکس استفاده می شد. احتمال اینکه شما با یک Krater، یک Kylix یا یک Kythos روبرو شوید بسیار اندک است، مگر اینکه به یک مغازه عتیقه فروشی … یا یک ماشین زمان تعجب کنید.

صومعه سرا: کلمه ای به معنای “صومعه”، این کلمه گاهی اوقات بر روی برچسب Topikos Oenos ظاهر می شود. این بر اساس این واقعیت است که چندین صومعه یونانی، سابق و فعلی وجود دارد که به تولید شراب معروف هستند. به افتخار راهبه ها، عادلانه است که با این کلمه به نوشیدن شراب عادت کنیم.

استفانی: استفانی نوعی آموزش انگور است (بنشین انگور، بنشین… سگ خوب). انگورها به گونه ای تربیت می شوند که انگورها را مجبور به رشد در مرکز می کند و از آنها در برابر باد محافظت می کند. در یونانی، Stefani به معنای تاج ترجمه شده است (این نام خواهر من است، که در یونان به شما کمک نمی کند، اما امتیازهای بزرگی را به دست خواهد آورد که ما هرگز ملاقات خواهیم کرد).

رفتن به یونان یک تجربه منحصر به فرد است. نمونه برداری از شراب فقط این امر را تشدید می کند. یک لیوان آرچارنس – یک شراب قرمز – یا یک لیوان ویسانتو – یک شراب شیرین سفید – مطمئناً زمان اسکندر مقدونی است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر