هند مقصد درمان چاقی است

جراحی های چاقی در هند در سال های اخیر شاهد رشد فزاینده ای بوده است. اکثر بیماران برای درمان از کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و بریتانیا به کشورهای در حال توسعه مانند هند سفر می‌کنند و در انتخاب هند به‌عنوان انتخاب اول دلایل عمده‌ای وجود ندارد، زیرا هند طیف گسترده‌ای از گزینه‌های قیمت درمانی ارزان‌تر را ارائه می‌دهد. هنگام برنامه ریزی برای درمان در هند، نیازی نیست که در صف بیماران منتظر بمانید یا برای لیست انتظار ثبت نام کنید. علاوه بر این، پزشکان و امکانات پزشکی با هر کسی در جهان قابل مقایسه است. یکی دیگر از دلایل اصلی انتخاب هند، راحتی زبان است. مشکلی ایجاد نمی کند زیرا اکثر مردم انگلیسی صحبت می کنند. مهمتر از همه، هند همیشه تعطیلات خوبی را ارائه می دهد که می تواند به بهبودی سریع کمک کند. هند خدمات بهداشتی در سطح جهانی را با قیمت هایی ترکیب می کند که کسری از قیمت های ایالات متحده یا اروپا هزینه دارد. در حال حاضر، سیستم آموزشی هند سالانه بین ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پزشک و پرستار را برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده خدمات پزشکی آموزش می دهد.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی عملی است که با کاهش یا دور زدن معده یا روده کوچک انجام می شود تا افراد چاق بتوانند به کاهش وزن قابل توجه و دائمی دست یابند. جراحی چاقی فقط برای افرادی انجام می شود که دارای اضافه وزن هستند و وزن آنها بیش از دو برابر وزن ایده آل آنها است. این سطح از چاقی اغلب به عنوان چاقی مرضی شناخته می شود زیرا می تواند منجر به بسیاری از مشکلات سلامتی جدی و بالقوه کشنده از جمله فشار خون بالا شود.

چه کسانی کاندید جراحی چاقی هستند؟

تعدادی معیار به طور گسترده پذیرفته شده است که بیمار را برای جراحی کاهش وزن مناسب می کند:

 • وزن بیش از ۴۵ کیلوگرم بالاتر از وزن ایده آل بدن برای جنسیت و قد.
 • BMI بیشتر از ۴۰ به خودی خود یا بیش از ۳۵ در صورت وجود
 • چاقی همراه، مانند دیابت یا آپنه انسدادی خواب
 • تلاش معقول برای روش های دیگر برای کاهش وزن
 • سن ۱۸-۶۵
 • مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی
 • بدون مشکل روانی و اعتیاد به مواد مخدر
 • توانایی درک خطرات و تعهد مرتبط با جراحی.
 • بارداری غیرمنتظره در دو سال اول پس از جراحی.

جراحی چاقی: جراحی چاقی معمولاً در بیمارستان توسط یک جراح با تجربه در جراحی چاقی یا در مرکزی که در این روش تخصص دارد انجام می شود. از بیهوشی عمومی استفاده می شود و عمل ۲-۳ ساعت طول می کشد. مدت اقامت در بیمارستان حدود یک هفته است و در حال حاضر سه روش جراحی چاقی وجود دارد:

 • جراحی بای پس معده. شاید رایج ترین نوع جراحی چاقی باشد، در این روش، اندازه معده توسط چهار ردیف منگنه از جنس استنلس استیل کاهش می یابد که بدنه اصلی معده را از یک کیسه کوچک و تازه ایجاد شده جدا می کند. سینوس از یک طرف به مری متصل است. در انتهای دیگر سوراخ بسیار کوچکی در روده کوچک وجود دارد. غذا از طریق این کیسه جریان می یابد و قسمت اصلی معده را دور می زند و به آرامی به روده کوچک تخلیه می شود و در آنجا جذب می شود.
 • گاستروپلاستی نواری عمودی. در این روش، یک کیسه مصنوعی با استفاده از منگنه در بخش دیگری از معده ایجاد می‌شود. یک توری پلاستیکی در قسمتی از کیسه دوخته می شود تا از انبساط آن جلوگیری شود. در هر دو فرآیند، غذا در طول مسافتی که اگر به طور طبیعی از معده خارج می شد وارد روده کوچک می شود. این باعث کاهش زمان در دسترس برای جذب مواد مغذی می شود.
 • بای پس جژوئیل. در حال حاضر روشی که به ندرت انجام می شود، بای پس جژوئیل شامل کوتاه کردن روده کوچک است. به دلیل شیوع بالای عوارض جدی شامل اسهال مزمن و بیماری کبدی، سایر روش های ایمن تر تا حد زیادی کنار گذاشته شده اند.

مراقبت های بعد از عمل جراحی چاقی:

بلافاصله پس از عمل، اکثر بیماران به مدت دو تا سه هفته به رژیم غذایی مایع محدود می شوند. با این حال، برخی ممکن است تا ۱۲ هفته روی آن باقی بمانند. سپس بیماران برای حدود یک ماه به رژیم غذایی پوره شده روی می آورند و بعد از حدود دو ماه، اکثر آنها می توانند غذای جامد را تحمل کنند. غذاهای پرچرب محدود می شوند زیرا هضم آنها دشوار است و باعث اسهال می شوند. انتظار می رود که بیماران عادات غذایی و ورزش خود را تغییر دهند تا به کاهش وزن کمک کنند. اکثر مردم پس از بازگشت به غذای جامد، سه تا چهار وعده غذایی کوچک در روز می خورند. خوردن غذای خیلی سریع یا زیاد بعد از جراحی چاقی می تواند باعث تهوع و استفراغ و همچنین “دوپینگ” روده شود، وضعیتی که در آن غذای هضم نشده خیلی سریع به داخل روده کوچک حرکت می کند و باعث درد، اسهال، ضعف و سرگیجه می شود.

چرا باید برای جراحی چاقی به هند سفر کرد؟

خارجی های زیادی به هند سفر می کنند و نیاز مبرمی به این کار دارند. موضوع دیدن آب‌های پس‌آب کرالا یا سواحل زیبای گوا نیست، بلکه برای خلاص شدن از شر ناخالصی‌های اضافی، ناامیدی آنها برای از بین بردن این پوند اضافی با جراحی بسیار ارزان‌تر در متروهای هند است. آنها نمی خواهند بی اشتها باشند، اما با این وجود ناامید هستند تا از شر چاقی خلاص شوند و زندگی بهتری داشته باشند. افراد چاق در سراسر جهان به صندوق پست ایمیل جراحان معروف لاپاراسکوپی هند سرازیر می شوند. از آنجایی که لیست انتظار طولانی برای چنین عملیاتی در خارج از کشور وجود دارد و از آنجایی که اینجا بسیار مقرون به صرفه است، ما غرق در پرس و جو از خارج از کشور در مورد تاریخ عملیات در هند هستیم. در مورد بسته‌های گردشگری پزشکی تفاوت هزینه‌های مهمی بین بریتانیا و هند وجود دارد. هر ساله بازدیدکنندگان خارجی بی‌شماری از نقاط مختلف جهان برای ماجراجویی تاریخی آن از هند بازدید می‌کنند. هند فقط از نظر بسته‌های درمانی ارزان‌تر نیست، بلکه زمان انتظار نزدیک به صفر است. این به دلیل انفجار بخش خصوصی است که شامل بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها با آخرین تکنولوژی و بهترین پزشکان می‌شود. نقاط گردشگری سنتی همچنان جذب می‌شوند. خارجی‌ها با گروه‌های انبوهی به هند سفر می‌کنند، اما در زمان‌های اخیر، گردشگری پزشکی ثابت شده، یکی از سودآورترین و بادوام‌ترین گزینه‌ها است. درمان چاقی عملیاتی در هند می‌تواند بخش قابل‌توجهی از درآمد گردشگری پزشکی در آینده را تشکیل دهد. خدمات جامع پزشکی و درمان کم هزینه، هند می تواند سالانه ۵ میلیارد دلار درآمد داشته باشد و سالانه بیش از یک میلیون گردشگر سلامت را جذب می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی مقرون به صرفه در هند، لطفاً به وب سایت => http://www.dheerajbojwani.com مراجعه کنید.

جزئیات مهم:

گردشگری پزشکی به هند – http://www.dheerajbojwani.com

تجربیات بین المللی بیمار – http://www.dheerajbojwani.com/experience-treatment-patients-india.html

ایمیل – [email protected]

شماره تماس -۰۰۹۱-۹۳۷۱۱-۳۶۴۹۹.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر