هند: سرزمین وحدت در تنوع

هند که بزرگترین دموکراسی در جهان است، با تمدنی با قدمت بیش از پنج هزار سال به خود می بالد که ریشه های فرهنگی متعددی دارد. این خاستگاه‌های فرهنگی شبه قاره هند را می‌توان به تمدن‌های دره سند، که بقایای آن حتی امروزه نیز مورد احترام است، جستجو کرد.

از اواخر قرن شانزدهم، هند تحت نفوذ امپراتوری بریتانیا بود تا اینکه در ۱۵ آگوست ۱۹۴۷، روزی که هند استقلال خود را به دست آورد. اول هندی ها “وحدت در تنوع” ویژگی متمایز فرهنگ ما بوده است. مسالمت آمیز زندگی کردن شعار ما بوده است و این شعار به ما کمک کرده تا به استقلال برسیم.

این بردباری بود که مردم هند از خود نشان دادند که فرهنگ بی‌شکل و انعطاف‌پذیر هند هرگز اسکله خود را در طول حکومت مغول‌ها و همچنین سایر خارجی‌ها که سنت‌های خود را وارد کردند و به دنبال وادار کردن آنها به این کشور بودند، از دست نداد. هند همواره بسیاری از تفکرات فرهنگ های دیگر را جذب کرده است، بنابراین خود را غنی کرده و خود را بادوام و عملاً تخریب ناپذیر کرده است.

هند سرزمینی با فرهنگ ها، مذاهب و جوامع مختلف است. در سنت‌ها، آداب، عادت‌ها، ذائقه‌ها و آداب و رسوم ما تنوع زیادی وجود دارد. هر منطقه ای از کشور آداب و رسوم و سنت های مختلفی را به تصویر می کشد. مذاهب، عادات، جغرافیا، اقلیم، زبان، سبک زندگی، فرهنگ ممکن است متفاوت باشند، اما همچنان ما را در چارچوب نامرئی «هندگرایی» متحد می کنند.

هند به همراه «شال پشمینا» به معنی «کانچیورام سادی» است. هند نه تنها به آب و هوای بسیار گرم جنوب هند اشاره می کند، بلکه کوه های پوشیده از برف شمال هند را نیز منعکس می کند. اگر هند صحرای راجستان را به تصویر می‌کشد، هند به معنای بالاترین بارندگی در آسام است. مناطقی با آب و هوای شدید و معتدل در هند وجود دارد. کوه های پوشیده از برف، دشت ها، فلات ها، مناطق تپه ای و مناطق ساحلی وجود دارد. بیابان ها و مکان هایی با بارندگی شدید و کمیاب وجود دارد.

تنوع در آنجا در هر جنبه ای از هند یافت می شود، سرزمینی که تقریباً ۱۲۲۲۵۵۹ متر مربع زمین را در بر می گیرد و همچنین خانه بیش از یک میلیارد نفر است. قدرت واقعی فرهنگ هندی در وحدت اساسی، قدرت و توانایی دربرداشتن تنوع شگفت انگیز در درون خود نهفته است. اگر این تنوع و تنوع نباشد، هند هند نخواهد بود.

مردم هند از ادیان، فرهنگ ها و کاست های گوناگون پیروی می کنند. آنها از سنت ها، آداب و رسوم مختلف پیروی می کنند و به زبان های مختلف صحبت می کنند. آنها همچنین در لباس و غذا با هم تفاوت دارند، با وجود تفاوت های بسیار. مردم احساس یگانگی دارند و به میراث فرهنگی مشترک در کنار اشتراک ارزش های اولیه انسانی مقید هستند. هندی ها هر وقت به خارج از کشور می روند با افتخار خود را هندی می نامند و به آنها هندی می گویند.

مردم هند با یک میراث فرهنگی گسترده متحد شده اند، علیرغم داشتن تفاوت های بیرونی، احساس اتحاد دارند. از زمان های قدیم دیده شده است که هند به کاست ها، اعتقادات، مذاهب و مناطق مختلف تقسیم شده است، اما سپس آنها نیز به عنوان یک ملت متحد شده اند. این یک کل ملتی با جمعیت بسیار زیاد است و در هر شرایطی که بخواهند متحد خواهند ماند. در گذشته، هیچ چیز آنها را تکه تکه نکرده است.

با این حال، نابردباری و تنگ نظری ممکن است وحدت ملی را تضعیف کند. بنابراین ما باید حالتی از امور ایجاد کنیم که در آن مردم باید به شباهتی که آنها را سرخپوست می‌کند، آگاه شوند، نه تفاوت‌هایی که آنها را از دیگران متمایز می‌کند. مردم باید تشویق شوند تا میراث فرهنگی هند را با سر درازی احساس کنند، هندی خوانده شدن در حالی که ویژگی های متفاوت خود را حفظ می کنند.

هند یک نمونه زنده برای جهان است تا به آنها ثابت کند که “وحدت در تنوع” دارند. این کشور نه تنها در مواقع اضطراری بلکه در بلایای طبیعی مانند سیل، قحطی و زلزله کنار هم می ماند. این کشور برای کشورهایی که به شدت از نظر نژادی تقسیم شده اند بسیار الهام بخش شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر