هشدار مسکو نسبت به قطع کامل روابط با آمریکا – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه به نقل از راشاتودی هشدار داد که اگر هیئت آمریکایی به راه خود ادامه دهد و روسیه را به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی کند، این اقدام می تواند منجر به شکست کامل روابط دیپلماتیک شود. بین دو کشور انجام شده

در این زمینه، «ماریا زاخارووا“، گوینده وزارت امور خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: “اگر مقامات واشنگتن تصمیم بگیرند که هرگونه گفتگو با مسکو را به طور کامل متوقف کنند، ما می توانیم حتی با این شرایط به مسیر خود ادامه دهیم.”

برخی از قانونگذاران، مانند سن، در نظر داشتند نام روسیه را در لیست سیاه حامیان تروریسم قرار دهند. لیندسی گراهام تایید شده و شامل قطعنامه ای می شود غیر اتهامی درخواست از وزارت خارجه آمریکا برای انجام چنین اقدامی. این قطعنامه هفته گذشته در سنا تصویب شد.

از سوی دیگر، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان به شدت از این اقدام حمایت می کند.

زاخارووا وی در این زمینه با اشاره به سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان علیرغم هشدارهای چین، خاطرنشان کرد: امیدوارم رئیس مجلس نمایندگان به زودی به خانه خود بازگردد و با مردم گفت‌وگو کند. حداقل علاقه مند به اینکه دیپلماسی چگونه کار می کند، در مورد حمایت از تروریسم صحبت کنید تا از روسیه نام ببرید.

بر اساس گزارش ها، آنتونی چشمکوزیر ایالات متحده در برابر درخواست کنگره و ولادیمیر زلینسکیمطبوعات رئیس جمهور اوکراین گفت بلند شو حامی تروریسم در برابر روسیه مقاومت کرده است. در همین راستا، کاخ سفید معتقد است که چنین اقدامی از نظر تحریم هایی که آمریکا مایل است علیه روسیه اعمال کند، هیچ اثر عملی نخواهد داشت.

زاخارووا وی همچنین در سخنرانی خود گفت: اگر آمریکا روسیه را به عنوان کشور حامی تروریسم بشناسد، این اقدام برای هر دو کشور خواهد بود. نقطه برگشت ناپذیر خواهد بود. او گفته است که درخواست ها برای انجام این کار نشانه ضعف ایالات متحده است، زیرا واشنگتن دیگر در موقعیتی نیست که دشمن خود را مجبور به اطاعت کند.