هشدار سفارت آمریکا به اتباعش در فلسطین اشغالی


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، احتمال وقوع تنش در فلسطین اشغالی در پی تصمیم صهیونیست‌ها برای برگزاری راهپیمایی تجاوزکارانه پرچم در شهر بیت‌المقدس، سفارت آمریکا را وادار به هشدار دادن به اتباع خود نمود.

سفارتخانه آمریکا در قدس اشغالی شامگاه چهارشنبه به اتباع خود در این شهر هشدار داد که به دلیل تنش‌های احتمالی، از حضور در اماکن عمومی و مراکز تجمع خودداری کنند.

در بیانیه این نهاد دیپلماتیک آمده است: «به شهروندان ایالات متحده یادآوری می‌شود که مراقب باشند و اقدامات لازم را برای افزایش آگاهی امنیتی خود انجام دهند زیرا حوادث امنیتی اغلب بدون هشدار اتفاق می‌افتد. محیط امنیتی پیچیده است و بسته به شرایط سیاسی و رویدادهای اخیر می‌تواند به سرعت تغییر کند».

سفارتخانه آمریکا توضیح داد: «به دلیل تنش‌های جاری و مسائل امنیتی احتمالی در بخش قدیمی اورشلیم (قدس اشغالی)، محدودیت‌های ذیل برای کارمندان دولت ایالات متحده و خانواده‌های آنها تا دوشنبه ۳۰ می به قوت خود باقی است».

این محدودیت‌ها بدین شرح هستند: «[اتباع آمریکایی] نمی‌توانند پس از تاریکی یا در روزهای جمعه وارد شهر قدیمی (قدس اشغالی) شوند. آنها نمی‌توانند از باب العامود، باب الاسباط و باب الزاهره استفاده کنند. آنها نمی‌توانند در هر زمانی در روز یکشنبه، ۲۹ می وارد شهر قدیمی (قدس اشغالی) شوند».

سفارتخانه آمریکا همچنین پیش‌بینی کرد که ممکن است در پی تنش‌زایی صهیونیست‌ها در قدس اشغالی، گروه‌های مقاومت در نوار غزه با شلیک راکت و موشک پاسخ دهند و به همین دلیل از اتباع خود خواست که موارد ایمنی را رعایت کنند.

راهپیمایی پرچم به مناسبت سالروز اشغال بخش قدیمی قدس اشغالی توسط رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۹۶۷ برگزار می‌شود. صهیونیست‌ها مدعی هستند که شهر قدس به صورت کامل، پایتخت این رژیم جعلی است؛ ولی مردم فلسطین تأکید دارند که قدس پایتخت کشور آنان خواهد بود.

روزنامه رأی‌الیوم با انتشار یادداشتی با این محور نوشت: «یکشنبه آینده (۲۹ می)، موعدی است که اسرائیل برای راه‌اندازی به اصطلاح «راهپیمایی پرچم» از باب العامود و کوچه‌های شهر قدیمی قدس تا دیوار البراق در تلاش برای یافتن “حاکمیت از دست رفته”، با نادیده گرفتن هشدارهای فلسطینی‌ها در مورد خطر این اقدام “تحریک آمیز” و نتایج فاجعه بار مورد انتظار آن اعلام کرده است».

شامگاه چهارشنبه همچنین «سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان هشدار داد: «در روزهای آینده ممکن است اتفاقاتی در فلسطین رخ دهد و ممکن است این اتفاقات به حد یک انفجار بزرگ برسد. راهپیمایی پرچم اسرائیلی‌ها یک اقدام تحریک‌آمیز بزرگ است». (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/خ
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید