هدف اصلی حادثه اوین ربودن زندانیان بود.


معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفتگو با منیبان:

هدف اصلی حادثه اوین ربودن زندانیان بود.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفتگو با خبرنگار سیاسی منیبان درباره علت اصلی حادثه اوین گفت: هدف اصلی از حادثه اوین این بود که زندانیان به دنبال راه فرار بودند.

وی در پاسخ به اینکه نمایندگان مجلس گفته بودند حادثه اوین به قصد کشته شدن مهدی هاشمی بوده است، افزود: من از این موضوع اطلاعی ندارم. من امروز خبر ارتباط حادثه اوین با مهدی هاشمی را دیدم، قبلاً کسی به آن اشاره نکرده بود. به هر حال نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در حال کار روی این پرونده هستند و از جزئیات آن اطلاع چندانی نداریم.

حسینی در پاسخ به اختلافات وزیر علوم و سخنگوی دولت بر سر سرکشی دانشگاه ها، تصریح کرد: این بحث بین رئیس مجلس و وزیر درباره سرکشی دانشگاه ها نیست. در واقع دو مکتب در مورد این اقدام وجود دارد که آیا حضور مقامات دولتی در دانشگاه ها باعث آرامش می شود یا اوضاع را ملتهب می کند. برخی معتقدند دانش آموزان به دنبال آرامش نیستند، بلکه می خواهند جنجال ایجاد کنند و فحش دهند و در نتیجه گوش شنوایی نداشته باشند. پس می گوید اجازه دهید اوضاع آرام شود و اجازه دهید مسئولان دولتی در فضایی منطقی در دانشگاه حضور یابند، حتی اگر بحثی در میان باشد و افراد مختلف حضور داشته باشند.

یکی از اعضای کابینه دولت سیزدهم در پاسخ به اشاره شما به گفت و گو با بیان اینکه در حال حاضر سیاستمداران بر گفت و گو تاکید دارند، اینکه آیا دولت آمادگی لازم را برای گفت وگو با گروه های مخالف دارد، اظهار می کند: دولت همیشه پذیرای گفت وگو است و از آن استقبال می کند. رئیسی همچنین از مخالفان سیاسی دعوت کرد تا در این جلسات حضور یافته و نظرات خود را بیان کنند. از سوی دیگر رئیس جمهور همواره بر تماس وزرا با گروه های مختلف از جمله نخبگان و فعالان سیاسی و فرهنگی برای شنیدن نظرات آنها تاکید داشته است.

حسینی در پاسخ به اینکه رئیسی اخیراً با فرد یا افراد جریان مقابل گفت‌وگو کرده است، یادآور شد: «خیر، من اطلاعی ندارم که در گذشته بین رئیسی و یکی از افراد جریان مقابل صحبتی شده است. روز، اما نمایندگان گروه های سیاسی و هر گرایش سیاسی، از جمله کسانی که با رئیس جمهور اصلاح طلب گفتگو کرده اند.

منابع خبری

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=307463