نیویورک تایمز: الظواهری در خانه دستیار وزیر طالبان هدف قرار گرفت


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیویورک تایمز پس از انتشار گزارشی مبنی بر کشته شدن ایمن الظواهری، سرکرده گروه تروریستی القاعده در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به کابل، جزئیات بیشتری از این حمله را منتشر کرد. صبح سه شنبه.

نیویورک تایمز به نقل از مقامات فعلی و سابق دولت آمریکا نوشت: “آمریکا رهبر القاعده و طراح اصلی حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در افغانستان را در حمله هواپیماهای بدون سرنشین کشته است.”

منابع به این روزنامه گفتند که ایمن الظواهری در حمله کابل کشته شد، اولین حمله در افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی در سال گذشته و یک پیروزی بزرگ در مبارزات انتخاباتی برای تلاش های دولت بایدن در مبارزه با تروریسم.

این مقام که نام و عناوین او منتشر نشده است، گفت: «این حمله توسط سیا انجام شد نه ارتش آمریکا». این حمله موفقیت آمیز بود و تلفات جانی گزارش نشد. الظواهری فکر می کرد نمی توان او را ردیابی کرد، اما اشتباه می کرد.

به گفته یک تحلیلگر آمریکایی، خانه ای که الظواهری در آن هدف قرار گرفت متعلق به یکی از دستیاران ارشد سراج الدین حقانی، وزیر داخله دولت طالبان بود. مقامات آمریکایی می گویند یک وزیر به شخصیت های ارشد القاعده نزدیک است.

به گفته این تحلیلگر، تصاویر این حمله که در رسانه های اجتماعی منتشر شده است، یک موشک از نوع هلفایر RX-9 را نشان می دهد که مجهز به تیغه بلندی است که برای هدف قرار دادن اهداف با انرژی جنبشی برای کاهش آسیب های جانبی سنگین، مجهز است.

در حال تکمیل…
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید