نیروهای مسلح یمن به شدت از مقاومت فلسطین حمایت می کنند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در پی جنبش انصارالله، نیروهای مسلح یمن نیز از مبارزات جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین علیه رژیم کودک کش صهیونیستی حمایت کردند.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد یکشنبه اعلام کرد: تمامی نیروهای نظامی، کل ارتش و کمیته های مردمی یمن آماده و مایل به حمایت از برادران فلسطینی خود در صورت لزوم هستند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «المسیره»، سریع تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن آماده هرگونه دستور رهبری برای حمایت از مردم فلسطین در صورت لزوم هستند. ما یک ملت و یک ملت هستیم و هرگونه حمله به فلسطین حمله به یمن و کل مقاومت است.

پیشتر «جیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن تجاوز صهیونیست ها به نوار غزه و کشته شدن «تیسیر الجباری» فرمانده سپاه قدس را به شدت محکوم کرده بود. شاخه ای از جنبش جهاد اسلامی فلسطین و موقعیت پایدار یمن برای حمایت از دولت و مقاومت فلسطین. وی بر قهرمانی خود در راه آزادی سرزمین اشغالی فلسطین تاکید کرد.

نظامیان رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه دور جدیدی از حملات خود را به نوار غزه تحت عنوان «عملیات طلوع» آغاز کردند که طی آن فرمانده ارشد جنبش «سرایا القدس» شاخه نظامی فلسطینی ها جهاد اسلامی کشته شد و ۹ نفر دیگر از جمله یک دختر پنج ساله کشته شدند. صالح به شهادت رسید.

در پاسخ به این حملات، گروه های مقاومت فلسطینی شروع به شلیک موشک به شهرک های اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل آویو کردند. سرایا القدس در این رابطه اعلام کرد که نظامیان فلسطینی بیش از ۱۰۰ موشک به شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه و تل آویو شلیک کردند.

وزارت بهداشت نوار غزه بامداد یکشنبه از کشته شدن ۲۴ فلسطینی از جمله ۶ کودک و زخمی شدن ۲۱۵ نفر دیگر از آغاز عملیات جدید رژیم صهیونیستی در نوار غزه خبر داد. (برای اطلاعات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید