نیروهای سوری عملیاتی را علیه داعش در رقه و دیرالزور آغاز کردند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیروهای سوری روز پنجشنبه عملیاتی را علیه عناصر تروریستی داعش در جنوب شرق استان رقه در شمال این کشور آغاز کردند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع میدانی گزارش داد، نیروهای سوری عملیات زمینی را برای پاکسازی بیابان ها و مناطق روستایی در استان های رقه و دیرالزور (شرق سوریه) آغاز کرده اند. مرکز زمین لرزه در صحرای جبل البشاری گزارش شده است.

به گفته این منابع، ارتش سوریه تعداد زیادی از نیروهای پیاده را جمع آوری کرده و با حمایت هوایی نیروهای سوری و روسیه عملیات را آغاز کرد. این حملات عمدتاً بر تحرکات عناصر داعش در شرق سوریه به ویژه در مناطق باز در امتداد مرز سوریه، عراق و اردن و مناطق تحت اشغال تروریست های آمریکایی متمرکز شده است.

به محض شروع این حملات تعداد زیادی از عناصر داعش کشته و زخمی شدند. لشکرهای ۱۷، ۲۵ و ۵ زرهی در این عملیات شرکت دارند. این عملیات در منطقه صحرای الرصافه رقه آغاز شد.

در اواخر ژوئن، عناصر داعش به یک اتوبوس ارتش سوریه در ریف رقه حمله کردند. در این حمله ۱۳ سرباز سوری کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

همچنین در ۱۲ ژوئن، عناصر تروریستی به یک اتوبوس مسافربری در استان دیرالزور در شرق سوریه حمله کردند که در نتیجه آن سه غیرنظامی کشته و بیش از ۲۰ نفر مجروح شدند.

به گفته منابع منطقه ای، فعالیت های داعش به دلیل حمایت نیروهای تروریستی آمریکاست. این عناصر به نوعی در حال آموزش تروریست های داعش در شمال شرق سوریه هستند. ارتش آمریکا آموزش های عمیقی را برای شناسایی عناصر داعش با استفاده از آرپی جی و نارنجک های راکتی آغاز کرده است.

این آموزش برای گروهی از عناصر داعش است که توسط نیروهای آمریکایی در زندانی در جنوب الحسکه بازداشت شده اند. این زندان در پایگاه آمریکایی در شهر الشدادی واقع شده است.

به گفته منابع محلی، ارتش آمریکا عناصر داعش را برای استفاده از موشک های ضد تانک آموزش داده است تا به زودی به صحراهای دیرالزور و تدمر برسند و سپس به مواضع ارتش سوریه و ساختمان ها و منازل دولتی حمله کنند. ارتش را شروع کنید. .

گزارش‌های رسانه‌ای در ماه‌های اخیر حاکی از آن است که آمریکایی‌ها صدها تن از عناصر داعش را از زندان‌های عراق و الحسکه به پایگاه‌های غیرقانونی خود در منطقه التنف در مرز سوریه و اردن منتقل کرده‌اند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید