نوجوانان و بی اشتهایی – بدترین کابوس والدین

سه‌شنبه صبح زود بود و من داشتم برای دختر کوچکترم ماریسا یک شیرینی با پنیر خامه‌ای و ژله درست می‌کردم تا او بتواند آن را به مدرسه ببرد، زیرا ما دیر می‌رسیدیم. دختر بزرگم، کلاریسا، که آن زمان دوازده ساله بود، در آشپزخانه قدم زد، در یخچال را باز کرد و یک لیوان آب پرتقال برای خودش سرو کرد. از او پرسیدم که آیا او هم شیرینی می‌خواهد و او سریع پاسخ داد: “اوه خدا نه! آیا می‌دانی چقدر کالری در این چیزها وجود دارد بابا؟ مادرش بعداً در همان شب ما با او صحبت کردیم و او در مورد چاق بودنش صحبت کرد. او در تلویزیون و مجلات می دید که واقعی نیستند. من با دقت در چشمان دخترم نگاه کردم و به او گفتم که در بسیاری از نقاط جهان، بچه هایی هستند که تا ساعت ۳ بعد از ظهر هنوز صبحانه نخورده اند، خیلی زیاد است. نگرانی کمتری در مورد وزن آنها داشته باشید. من به لزوم شکرگزاری برای آنچه داریم، نان روزانه مان به قول خودم اشاره کردم. من واقعاً به خدا امیدوار بودم که همه چیز فرو برود. خوشبختانه، ما هرگز واقعاً با او یا من مشکلی نداشتیم. دو بچه دیگر در مورد آن موضوع، معلوم شد که خانواده ما خوش شانس بوده اند یک اپیدمی رو به رشد اختلال خوردن در ایالات متحده آمریکا در میان “توئین ها” (کودکان بین ۹ تا ۱۲ سال سن کودکی و نوجوانی) است.

من نمی خواهم چیزی بخورم!

اکنون به سرعت به چند سال بعد می رسیم. یک روز مشغول تماشای تلویزیون بودم که ناگهان با یک گزارش خبری بسیار نگران شدم. برنامه در مورد Tweenorexia صحبت می کرد. مشکل جدیدی که امروز بچه ها با آن روبرو هستند. خبرنگار شروع به گفتن کرد که بیش از ۸۰ درصد از بچه های ۱۰ ساله از چاق شدن می ترسند. درست خواندید، ۸۰ درصد از ده ساله ها! کوچکترین من اکنون ۱۱ سال دارد، بنابراین من آنجا نشستم و برنامه را با دقت تماشا کردم. آنها در حال مصاحبه با دختر کوچکی از چاتانوگا، تنسی به نام Shae بودند. او متوسط ​​ده ساله شما بود. Shae از چهار سالگی در تیم ژیمناستیک بود. سپس یک روز تصمیم گرفت تیم را ترک کند تا روی زندگی اجتماعی و تحصیلاتش تمرکز کند. در عرض یک ماه پس از ترک مادرش، میشل واکر، متوجه تغییرات در دخترش شد. میشل گاهی اوقات به سخنانی گوش می داد که شی در حالی که خود را در آینه نگاه می کرد، می گفت. یک روز فریادش را شنید: «ببین چقدر چاقم!

مطمئناً اگر او را می دیدید، تعجب می کردید که او در مورد چه چیزی صحبت می کرد، زیرا او ۸۵ پوند وزن معمولی برای قدش داشت. شی که اکنون در مصاحبه صحبت می کند، به این موضوع اشاره می کند که چگونه اغلب چربی شکم خود را نیشگون می گیرد. اگرچه این فقط پوست بود، اما در ذهن Shae آنها نشانه هایی از نقص بودند. بلافاصله پس از آن او از خوردن چیزی جز سالاد امتناع کرد. او سپس وسواس زیادی به ورزش کرد. Shae شروع به پوشیدن لباس های گشاد کرد تا بدن و وزن کم شده خود را از خانواده و دوستانش پنهان کند. در عرض سه ماه او از وزن ۸۵ پوندی سالم خود به تنها ۶۸ پوند کاهش یافت. مادرش چنان نگران و نگران ظاهر او شد که از او با لباس شنا عکس گرفت تا به او نشان دهد چقدر لاغر شده است. اکنون در تنها ۱۰ سالگی، شی به بی اشتهایی تبدیل شده بود. فقط ده سالشه!

همانطور که به این دختر کوچک نگاه کردم، نمی‌توانستم نگاهی به عکس سه دخترم که در دیوار اتاق نشیمن آویزان بودند، انداختم و لرزیدم. این می توانست باشد، هنوز هم یکی از دختران من باشد. من درد مادر را احساس می کردم و فقط می توانستم تصور کنم اگر یکی از بچه هایم بود چه می کردم.

مردن برای لاغر شدن؛ بچه ها تا کجا پیش خواهند رفت؟

طولی نکشید که شا در نهایت در یک کلینیک اختلال خوردن بستری شد. برای او، این یک وضعیت مرگ و زندگی شده بود. شی باید با یک لوله تغذیه تغذیه می شد تا به آرامی به وزن طبیعی خود برگردد. این دختر کوچولویی بود که جلوی دوربین اعتراف کرد که در ۱۰ سالگی به فکر خودکشی افتاده است. خودکشی در سن ده سالگی؟ زندگی برای بچه ها به اندازه کافی سخت است که مجبور شوند در اوایل زندگی با مشکلات وزن دست و پنجه نرم کنند. پس از ماه‌ها درمان در اردوگاهی برای بچه‌هایی مثل او، شی دوباره به تغذیه سالم برگشته است. اکنون، سه سال بعد، او با تجربه یک بزرگسال به تمام اتفاقاتی که برایش افتاده است نگاه می کند. او می گوید که دیگر احساس نقص ندارد. شی اکنون خود را همانگونه که هست می پذیرد. این داستان هم آزاردهنده، هم دردسرساز و هم شگفت انگیز است. ما به عنوان یک جامعه به چه چیزی تبدیل شده ایم که بچه های این جوان باید از آن عبور کنند؟

حقیقت این است که همه والدین باید نگران باشند زیرا اعداد به طرز وحشتناکی سرسام آور هستند. یک مطالعه اخیر روی معلمان مدارس ابتدایی نشان داد که ۶۰٪ از آنها می گویند که اختلالات خوردن مشکلی در کلاس آنها است. ۱۶ درصد از دختران هشت تا یازده ساله رژیم می گیرند! تعداد پسران کوچک، اگرچه کمی کمتر است، اما به نظر می رسد که در حال افزایش است.

نشانه هایی که باید به دنبال آنها باشید؛ آنها می توانند فرزند شما را نجات دهند!

بسیاری از اوقات که دخترانم تلویزیون تماشا می‌کردند یا مجله‌ها را مرور می‌کردند، درمورد اینکه مدل‌ها یا هنرپیشه‌ها چقدر عالی و لاغر به نظر می‌رسند، با یکدیگر صحبت می‌کردند. “زندگی واقعی اینطور نیست” اغلب به آنها می گفتم با این امید که در آن غرق شود. عاجزانه سعی می کردم به آنها کمک کنم تا نسبت به شخصیت هایی که در تلویزیون تماشا می کردند یا در تبلیغات می دیدند احساس حقارت نکنند، این پیام را به خانه رساندم. جالب است، به همین دلیل است که ما به‌عنوان والدین نیاز داریم نه تنها به آنچه بچه‌هایمان تماشا می‌کنند، بلکه از آنچه فکر می‌کنند و می‌گویند، گوش دهیم و آگاه باشیم. چه چیزی یا چه کسی بر تصمیمات آنها تأثیر می گذارد؟ برخی از نشانه های اولیه یک نوجوان بی اشتها، اضطراب، افسردگی و وسواس کمال است. علائمی که نشان می دهد ممکن است چیزی اشتباه باشد، اختلال در رفتار طبیعی کودک، تغییرات شخصیتی و/یا تغییرات خلقی است. رفتار پنهانی همراه با گوشه گیری یا مضطرب شدن بیش از حد کودک باید دلیلی برای به صدا درآمدن زنگ هشدار باشد. البته اگر او اصرار دارد که ناگهان بعد از غذا دوش بگیرد، به او توصیه شود. این ممکن است راهی برای پوشاندن پاکسازی باشد. هنگامی که پسر یا دختر شما شروع به صحبت در مورد تمایل به حذف یک گروه غذایی کامل از منو کرد، به آنها توجه بیشتری کنید. اگر او به طور ناگهانی بیش از حد ورزش می کند، این باید باعث شود که یک لامپ بلافاصله روی سر شما خاموش شود. در این مرحله باید با بچه هایتان صحبت کنید و شاید با هم به دکتری مراجعه کنید که بتواند بر اهمیت خوردن از همه گروه های غذایی تاکید کند. به یاد داشته باشید که پیام های ضد چاقی در مدارس گاهی اوقات می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

ظاهر کامل. آیا تبلیغات تلویزیونی و مجلات مقصر هستند؟

ستاره های نوجوان سینما چه نقشی دارند؟

از دیدن تأثیر عظیمی که برخی از ستاره های پاپ یا افراد مشهور نوجوان می توانند در انتخاب فرزندتان داشته باشند، شگفت زده خواهید شد. من این مقاله را می نویسم و ​​سرم را تکان می دهم تا ببینم ما به عنوان یک جامعه چقدر کاملاً از مسیر خارج شده ایم. هنگامی که کودکان ۸ تا ۱۱ ساله، با استانداردهای وزن + قد طبیعی، احساس نیاز به رژیم گرفتن کنند، ناراحت کننده و ناراحت کننده است. اما آیا وقتی همه جا آن را می بینید می توانیم سرزنش کنیم؟ بیلبوردها و تلویزیون، فیلم ها و بازی های ویدیویی، مجلات و اینترنت. مخصوصا اسباب‌بازی‌هایی مانند عروسک‌های باربی که همیشه ظاهری عالی دارند. در یک روز عادی چند تبلیغ ورزشی می بینید؟ هر تصویری که به سمت ما پرتاب می شود همیشه بدن عالی را نشان می دهد! چهره کامل! آیا صنعت سینما مقصر است؟ چند ستاره نوجوان سینما را در تلویزیون می بینیم که به طرز خطرناکی لاغر به نظر می رسند؟ بعضی ها انگار بی اشتهایی را تجلیل می کنند. گاهی اوقات، تأثیر آنها بیشتر از هر توصیه والدینی است که ممکن است به فرزندانمان بدهیم. من معتقدم که ما شیفته کمال شده ایم. هیچ بزرگسال عادی نمی تواند رقابت کند و به طور روزانه با آن مقابله کند. چگونه؟ و اگر ما به عنوان بزرگسالان بالغ نتوانیم گاهی با آن مقابله کنیم. اصلاً چگونه می توانیم از فرزندانمان بخواهیم این کار را انجام دهند؟

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر