نمایشگاه گروهی «موازی» به سرپرستی بهداد نجفی اسدالهی در مجموعه راگدید باشگاه انقلاب تهران افتتاح شد.


پول بانکی: نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه و اینستالیشن با عنوان «موازی» به سرپرستی بهداد نجفی اسدالهی روز یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۰۱ در مجتمع راگدید باشگاه انقلاب تهران با حضور مرضیه بروموند و امیرحسین صدیق افتتاح شد. .

به گزارش پایگاه خبری پول بانک، در این نمایشگاه آثار ۲۲ نفر از اساتید و هنرمندان هنرهای تجسمی به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: مهدی اسماعیل زاده (هومن)، وحید امین، سعیده آرین، مینا بحرینی، رضا براتی، کامبیز برنجی، سحر خلجی، حسین خوشبهاتار رودی، سینا سلطانی. صابر سلیمانی، محسن سلیمانی، سامان شادانلو (ایلخان)، مهرانگیز شفیعی، امیرحسین صدیق، پرستو عزیزی، مانی کومار، معراج گلزاده، پژمان متقیان، اردشیر میرمنگره، محسن ناصری و بهد نیز در میان مخاطبان محبوب هستند. در نمایش همچنین در این نمایشگاه امیرحسین صدیق هنرمند سینما و سینما با ارائه مجسمه ای برای اولین بار از فعالیت های خود در عرصه هنرهای تجسمی رونمایی کرد.

به گفته بهداد نجفی، نقاش و هنرمند رسانه هنر مدرن، مرحله ای در کارنامه هنری هر هنرمندی دستیابی به سبکی شخصی است به گونه ای که اثر به راحتی و بدون نیاز به امضا، معرف خالق خود باشد. این نمایشگاه سعی دارد آثار سبک های مختلف هنرمندان و اساتید را زیر یک سقف برای علاقه مندان به نمایش بگذارد. وی با ابراز خرسندی از استقبال، افزود: نمایشگاه علیرغم تفاوت در زمینه های هنری، سبک هنرمندان و شیوه های فردی، آهنگی ثابت دارد و آثار هنری به صورت منسجم و هدفمند چیده شده اند.
خالی

به گفته سعیده آرین، مدیر هنری این برنامه، هنرمندان معاصر سعی می کنند با خلق آثار هنری، تعریفی شخصی از «اصالت» ارائه دهند. مفهوم «اصالت اثر» باعث می شود که هر هنرمندی از مفهوم و جایگاه شخصی پیروی کند که «هیچ شباهت ندارد». شبیه دیگران نبودن، شبیه خود بودن پدیده ای است که قبلاً مطرح نبود. این روزها دغدغه هنرمندان معاصر قبل و بعد از خلق یک اثر هنری است.
در نمایشگاهی موازی، آثاری که «اصالت فردی» ایرانی را با نیم نگاهی به «اصالت جمعی» بیان می کند به نمایش گذاشته می شود.

منظور من این است که، این رویداد هنری که توسط مؤسسه هنر خواندن معاصر و با مشارکت مؤسسه فرهنگی هنری فرادید فردا برگزار می شود، تا ۲۸ مرداد همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان مجتمع راگدید است.

خبرنگار: کروش جم

خالی

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=304884