نمایشگاه تخصصی صنعت استان های مرکزی افتتاح شد


به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، پانزدهمین نمایشگاه ویژه صنایع استان مرکزی شب گذشته در هفته فرهنگی اراک در مراسمی با حضور استاندار استان مرکزی و جمعی از سفرای کشورهای مختلف افتتاح شد. در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی غرب ایران.

این نمایشگاه با مشارکت ۱۲۰ شرکت صنعتی و بنگاه اقتصادی از استان های مرکزی، آذربایجان شرقی، تهران، اصفهان و خراسان در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع برپا شده است.

استاندار اتحادیه در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: برپایی نمایشگاه ویژه صنعت استان مرکزی از نظر اقتصادی برای استان بسیار حائز اهمیت است.

فرزاد مخلص الائمه افزود: با توجه به پتانسیل خوب استان مرکزی در حوزه اقتصاد دریایی، می توان ستاد زیرمجموعه اقتصاد دریایی در استان تشکیل داد و از این ظرفیت برای رونق بیشتر اقتصاد منطقه استفاده کرد. . زیرا استان دارای وضعیت ژئو چند اقتصادی است و باید از این پتانسیل به درستی استفاده شود.

وی با بیان اینکه مرکز سومین قطب صنعتی کشور و رتبه اول در تنوع صنایع است، افزود: صنعتگران استان وظیفه تامین بخش قابل توجهی از محصولات صنعتی، پتروشیمی و شیمیایی کشور را بر عهده دارند. و برپایی این نمایشگاه ها. این ویژگی ها را می توان به خوبی معرفی کرد.

ایران و سنگال شباهت های خوبی در حوزه پتروشیمی دارند

سفیر سنگال به شباهت های خوب ایران و سنگال در حوزه پتروشیمی اشاره کرد و گفت: ایران و سنگال شباهت های زیادی دارند و زمینه خوبی برای همکاری در حوزه پتروشیمی دارند.

سالیو نیانگ دیانگ افزود: امروز بسیار خوشحالم که با پتانسیل های صنعتی این استان از نزدیک آشنا می شوم، زیرا پیش از این آوازه این استان صنعتی را شنیده ام.

وی از آمادگی سنگال برای همکاری با استان مرکزی در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: نمایشگاه تجاری در تاریخ ۲۵ آذرماه در سنگال برگزار می شود و فعالان اقتصادی استان می توانند از این نمایشگاه بازدید و شرکت کنند.

اوگاندا آماده همکاری با ایران در بخش پالایش نفت است

سفیر اوگاندا همچنین از آمادگی کشورش برای همکاری با ایران در زمینه فرآوری نفت خبر داد.

محمد تزیکوبا کیسامبیر گفت: اوگاندا کشوری نفت خیز است و می خواهد از استانداردهای ایران در زمینه فناوری نفت بهره مند شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید