نقش یک متخصص تغذیه پس از جراحی لپ باند

تغذیه جزء ذاتی هر سفر کاهش وزن است، و این در مورد روش های چاقی نیز صادق است. روش لپ باند در واقع یک تغییر طولانی مدت در سبک زندگی است و عادات غذایی باید با شرایط تغییر یافته تنظیم شود.

دستورالعمل های تغذیه قبل از عمل

اولین ملاقات با یک متخصص تغذیه قبل از عمل باند لپ انجام می شود. این جلسه مشاوره اولیه به منظور آماده سازی بیماران برای آنچه که از نظر رژیم غذایی و تغذیه انتظار می رود، قبل و بعد از لپ باند انجام می شود.

  • توصیه می شود عادات غذایی سالم را حتی قبل از عمل جراحی اعمال کنید، زیرا این امر انتقال پس از عمل به یک سبک زندگی سالم را کوتاه تر و روان تر می کند.
  • در حالی که قوانین کلی خاصی وجود دارد، هر بیمار و هر موردی متفاوت است. با توجه به این موضوع، درخواست مشاوره از یک متخصص تغذیه بسیار مهم است. بهترین رژیم غذایی رژیمی است که به طور جداگانه برای شرایط کلی سلامت شخصی، نیازها و اهداف بیمار طراحی شده است.

متخصص تغذیه خود را در مورد غذاهایی که بدن شما نسبت به آنها واکنش حساسی نشان می دهد و همچنین در مورد ترجیحات غذایی مطلع کنید. این راهی است که می توانید در تنظیم یک برنامه غذایی سفارشی کمک بگیرید که بهترین کمک را به شما می کند.

قوانین تغذیه بعد از عمل

بهترین توصیه ای که باید رعایت کنید این است که با متخصص تغذیه خود در تماس نزدیک باشید. بازدیدهای منظم با تسهیل دستیابی به اهداف کاهش وزن به شما پاداش می دهد.

  • به شدت از توصیه های تغذیه ای که جراح کاهش وزن و متخصص تغذیه ارائه شده است پیروی کنید. این برای کاهش وزن ثابت و سالم حیاتی است.
  • فقط تا زمانی بخورید که احساس سیری کنید، بگذارید بقیه فقط یک جشن برای چشم ها باشد. بعد از عمل باند لپ، احساس سیری پس از خوردن مقدار کمی غذا ظاهر می شود.
  • کم خوردن نیاز به توجه بیشتر به کیفیت غذا دارد. متخصص تغذیه به شما کمک می کند رژیم غذایی خود را متعادل کنید تا خطر کمبود یا سوء تغذیه به حداقل برسد. اساساً رژیم بعد از عمل شامل غذاهای پر پروتئین و کم قند است که سرشار از فیبر نیز هستند. چربی ها و کربوهیدرات ها تا حد امکان کاهش می یابد.
  • خوردن منظم یک امر ضروری است. سه یا چهار وعده غذایی در روز و همچنین مصرف میوه ها و سبزیجات تازه به صورت روزانه راه های مناسبی برای کاهش وزن هستند. میان وعده های بین وعده های غذایی باید فراموش شوند.
  • بدن باید به خوبی هیدراته شود، بنابراین نوشیدن آب شفاف کافی ضروری است، اما هرگز همراه با وعده های غذایی.

برای بهترین استفاده از رژیم لپ باند خود، مطمئن شوید که مرکز کاهش وزن انتخابی شما دارای برنامه پیگیری تغذیه ای است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر