نقش تحریم ها با اقدامات اجرایی برای حل معضلات اجتماعی در تهران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، کارگروه ویژه کودکان کار و چهارمین جلسه کارگروه ویژه حمایت از خانواده های مشمولان ماده ۱۶ و دومین جلسه کارگروه ویژه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به کمپ اجتماعی تهران برگزار شد. . .

احمد احمدی صدار گفت: این نشست ها در ارتباط با رویدادهای مرکز اجتماعی تهران و با محوریت مشکلات فرزندان سه کارگروه ویژه کار با خانواده معتادان ماده ۱۶ برگزار شد. آسیب های اجتماعی از جمله حضور مدیران و نمایندگان سازمان ها و نهادهای عمومی.

دبیر ستاد اجتماعی استان تهران در ادامه با تاکید بر نقش پیشگیری در کنار اقدامات اجرایی برای حل معضلات اجتماعی کلانشهر تهران گفت: با تمام تلاش ها برای حل معضل کودکان کار و معتادان متجاهر، تمام تلاش ها برای درمان و رفع مشکلات، نقشه ها و مدل ها بیهوده خواهد بود و آسیب ها نیز ادامه پیدا می کند و به گونه ای دیگر ظاهر می شود.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت اجتماعی شهرداری تهران با استفاده از الگوی مردمی‌سازی به عنوان فرهنگ فولکلور سازمان‌ها و با ایجاد الگوهای مردمی محلات و شوراهای تحول محله، استفاده از گروه‌های اجتماعی، خیرین، حلقه‌ها با حمایت محله‌محور و سازمان های توتولی این گام مهمی در حمایت از خانواده های قربانیان، کودکان کار و متقاضیان بخش ۱۶ است.

دبیر مرکز اجتماعی کلانشهر تهران در پایان گفت: در جلسه این سه کارگروه مرکز اجتماعی تهران بیش از ۹ مصوبه در قالب بررسی، به روز رسانی و بررسی آمار دقیق کودکان کار و زباله جمع کن شناسایی و ارزیابی پتانسیل ذینفعان، موسسات خیریه و گروه های فعال. ماده ۱۶، ایجاد مواد آگاه‌سازی عمومی برای شهروندان در زمینه حمایت از کودکان کار، ملاقات و دعوت از گروه‌ها و تشکل‌های مردمی شهر تهران، تعیین ناامن‌ترین منطقه بر اساس موقعیت مکانی، حمایت از کودکان کار و خانواده معتادان متجاهر، کسب و کار و مهارت. آموزش زندگی یک مشتری ۱۶ ساله، ملاقات با یک گروه پیشرو در زمینه مقابله با آسیب های اجتماعی و ایجاد مدل محبوبیت. پیشگیری از آسیب های اجتماعی تبیین و بررسی شد.