نقد «عمارت هیتلر» – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سی و ششمین نشست «آینه بندان» روز شنبه ۴ تیرماه ساعت ۱۶ در تالار طاهره صفرزاده با حضور مجید قیصری و شهریار عباسی به عنوان نقد و خسرو عباسی به عنوان مجری کارشناس برگزار می شود.

داوود خدایی در جدیدترین اثر خود به نام «عمارت هیتلر» نگاهی به بطن تاریخ ایران قبل از انقلاب اسلامی و سال‌های پس از پیروزی انقلاب در شهر تبریز دارد. راوی این اثر که از خانواده ای قاجاریه است، ناخواسته با اتفاقی مواجه می شود که مسیر زندگی او را تغییر می دهد و آن حضور دو چشم آبی در زندگی اش است.

این قسمت ما را شاهد داستانی از سال ۱۳۲۰ و حضور آلمانی ها و روس ها در شهر تبریز و سپس وقایع انقلاب اسلامی و نقش پدر و مادر راوی در انقلاب و سپس وقایع پس از انقلاب می کند. این آثار تصاویر خوب و رنگارنگی از تبریز و وقایع رخ داده در این شهر در دوره های مختلف تاریخی را در قالب داستان ارائه می دهند.

نشست نقد و بررسی رمان «عمارت هیتلر» ساعت ۱۶:۰۰ روز شنبه ۴ تیرماه در سالن اجتماعات طاهره صفرزاده برگزار می شود و حضور اصحاب رسانه و علاقه مندان به ادبیات داستانی با رعایت نکات بهداشتی آزاد است.