نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی مجازات دارد


سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه رویکرد قوه قضاییه باید مدبرانه، هوشمندانه، راهگشا و بازدارنده باشد، گفت: نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی مجازات دارد.

به گزارش مرکز رسانه های قضایی، مسعود ستایشی در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه مقررات مختلف از جمله قانون مجازات اسلامی به موضوع انتشار کذب پرداخته است، افزود: این موضوع از طریق نامه، شکایت یا دادخواست، گزارش و گزارش قابل حل است. هر سند مکتوب گرد تعریف خودش را دارد. دروغ جمع است و اگر مفرد باشد کسانی که بعد از فصل گفتار سعی می کنند دروغ بگویند و همه چیز مشخص است و در نتیجه هیجان و اضطراب ایجاد می کند و مردم را وارد معرکه می کند، این باعث ایجاد سردرگمی در این موضوع می شود. امنیت. کشور باید بایستد و این افراد را پاسخگوی اعمالشان کند.

وی افزود: با وجود شفافیت و شفافیت پرونده (درگذشت مهسا امینی) متاسفانه برخی نگرانی ها را مطرح می کنند. پس از دستور مقام معظم رهبری، بیانیه صریح و صریح دادیم و اعلام کردیم که معتقد به تفکیک و طبقه بندی این اعمال هستیم. متهمان و مجرمان را که مسئول و همدستان هستند از هم جدا می کنند، معاونین که مجرمان اصلی هستند.

ستایشی اضافه کرد: معتقدیم برخورد با عوامل اصلی و حاشیه نشینان باید مدبرانه، هوشمندانه، آموزنده و پیشگیرانه باشد. ما شروع به جدا شدن کردیم و در واقع تمام شد. بیش از هزار نفر که در یک روز دستگیر شده بودند، در یک دوره آزاد شدند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه با مرتکب و حمایت از اعمال مجرمانه و مرتکب قتل، غارت و تخریب با تمام قوا برخورد خواهد کرد.

ستشی با تاکید بر اینکه رسانه ملی باید کار رسانه را انجام دهد، افزود: ما مورد هجمه رسانه ها قرار گرفته ایم بنابراین باید از ظرفیت رسانه ملی استفاده کنیم. توضیح و شفاف سازی کنیم تا جای نگرانی باقی نماند.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص رسیدگی به علت فوت (مهسا امینی) گفت: قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده سرعت را فدا نکرد و یکی از منحصربفردترین و مستحکم ترین سطوح کمیسیون را دنبال کرد که نگران بود. کمیسیون ویژه در موسسه پزشکی قانونی

وی افزود: حضور ۱۹ نفر از کارشناسان و متخصصان این حوزه درخشید و آشکار کرد. آنها با دقت و احتیاط کامل و به دور از هرگونه سردرگمی عمل کردند و کاملا هوشیار بودند و علت مرگ تام را بررسی کردند. این کارشناسان اظهار داشتند: نکات بیان شده مبنی بر مجروحیت متوفی طبق داده ها نبوده و فوت ناشی از جراحت نبوده و ربطی به آن ندارد.