رژیم لاغری سریع

نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فرهنگیان بوشهر پایین است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رضا درویشی عصر پنج شنبه در نشست با نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی ضمن خوش آمد گویی به وی اظهار داشت: در حال حاضر اگر فرض بگیریم که کرونایی نباشد حدود ۲۷۰ نفر کمبود خوابگاه در پردیس علامه طباطبایی و این وضعیت در پردیس دختران ما نیز مشابه است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: هم اکنون ۹۰۴ دانشجو معلم در پردیس دختران و ۷۷۴ دانشجو معلم پسر در پردیس پسران دانشگاه در پنج رشته در حال تحصیل هستند که بیشتر دانشجو معلمان ما در رشته آموزش ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

درویشی بیان داشت: دانشگاه فرهنگیان قلب آموزش و تربیت دانشجو معلمان است و مسیر پیشرفت و تعالی هر جامعه را قطعاً آموزش و پرورش آن هموار می‌کند و در این راستا باید همه فرهنگیان همدل و کوشا برای اعتلای کشور گام برداریم.

وی تصریح کرد: نرم کشوری استاد هیأت علمی به دانشجو در کشور ۱ به ۹۰ است که این مورد در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر ۱ به ۱۷۰ است که متأسفانه بسیار پایین است.

درویشی در ادامه اضافه کرد: سال ۹۷ ما شاهد بیشترین ورودی در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر بودیم که امسال آنها فارغ التحصیل می‌شوند که بیشتر آنها بومی استان هستند و برای آموزش حضوری امسال نخست آموزش ابتدایی ورودی ۱۴۰۰ و سپس ورودی ۹۷ را فراخوان آموزش حضوری دادیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در پایان گفت: امیدواریم که در مسیر پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر دانشگاه فرهنگیان استان مسئولان مختلف در استان همچون نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی در کنار ما بوده و ما را یاریگر و همراه باشند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز در نشست مسئولان دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر با نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حضور نماینده دشتستان در دانشگاه بسیار امیدبخش و امیدآفرین است.

حجت الاسلام سید عبدالجلیل حسینی گفت: همزمان با بازگشایی دانشگاه و آغاز آموزش حضوری یکی از مشکلات اساسی ما با توجه به زیست محور بودن دانشگاه مشکل زیرساختی است.

حسینی بیان داشت: تقریباً نشستی نیست که ما و مسئولان دانشگاه نشینیم و تأمل و تفکر کرده که چه کنیم که خوابگاه تأمین شود، خوابگاهی که در شأن و شایسته دانشجو معلمان این دانشگاه باشد.

وی تصریح کرد: امیدوارم که بتوانیم با همدلی، همفکری و هم افزایی ها باشد که در کنار هم همه ظرفیت‌های ملی و استانی جمع شده و بتوانیم به یک نقطه مطلوب دانشگاه برسیم تا در مهرماه سال جاری با یک فراغ بال و آسودگی خاطر فعالیت‌های مختلف را با یک برنامه ریزی خیلی خوبی جلو ببریم.

سرپرست پردیس بنت الهدی صدر بوشهر نیز ضمن تقدیر از حضور گرم نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در این نشست اظهار داشت: امیدوارم که این حضور امروز شما بتواند برای بسیاری از مسائل و مشکلات دانشگاه گره گشا باشد.

زهرا محمدی گفت: هم اکنون در حوزه خوابگاهی در پردیس دختران دانشگاه با مشکل جدی مواجه هستیم، اگرچه تا زمانی که آموزش مجازی برقرار بود به دلیل غیر حضوری بودن دانشگاه مشکلی وجود نداشت.

معاون آموزشی، فرهنگی و پژوهشی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: خوشحال و خرسندیم که نمایندگان استان ما در مجلس شورای اسلامی به دانشگاه فرهنگیان نگاه ویژه دارند.

سید محسن محمدی گفت: دغدغه مندی نمایندگان ما در ارتباط با دانشگاه قابل ستایش است و امیدواریم که همواره در مسیر توسعه همه جانبه دانشگاه در کنار ما باشند.

محمدی بیان داشت: برگزاری چنین نشست‌هایی با نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای قطعاً در کاستن از مشکلات دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر تأثیرگذار است.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: این نشست‌ها با هدف تعامل هر چه بیشتر با نمایندگان، هم افزایی، همفکری و هم اندیشی با نمایندگان در راستای تعالی دانشگاه در ابعاد گوناگون در جهت نیل دانشگاه به سمت دانشگاهی پویا، زنده و کارآمد با تربیت دانشجو معلمانی به روز و شایسته صورت می‌گیرد.

معاون آموزشی، فرهنگی و پژوهشی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: امیدواریم با حضور و هم افزایی نماینده مردم دشتستان در مجلس در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر و رایزنی ایشان در سطوح ملی و استانی از مشکلات دانشگاه در حوزه‌های مختلف کاسته شود.

معاون توسعه منابع و امور دانشجویی پردیس بنت الهدی صدر بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: بی شک حضور گرم نمایندگان مجلس در دانشگاه فرهنگیان می‌تواند منشأ برکات بسیاری برای دانشگاه در راستای پیشرفت دانشگاه باشد.

عبدالرسول فدایی دولت ضمن تقدیر از حضور گرم دکتر رضایی در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: مسئله‌ای که ما به شدت از ناحیه آن در مضیقه هستیم، مسئله اعتبارات مالی است.
فدایی دولت بیان داشت: اعتبارات تملک دارایی ما با داشتن بیش از ۱۷۰۰ دانشجو معلم روزانه بسیار ناچیز است و این میزان جوابگوی آن هویت معلمی که در سند تحول بنیادین مد نظر رهبری است، نیست.

وی تصریح کرد: امیدواریم که با رایزنی شما با مسئولان وزارت نفت در راستای مسئولیت‌های اجتماعی آن دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر به عنوان معین وزارت نفت در نظر گرفته شود؛ همچنین امید داریم که با پیگیری شما در سطح استانی و ملی این دانشگاه از درآمدهای سایر ارگان‌های درآمدزایی که برای کل کشور درآمدزا بوده و در استان مستقر هستند، متنفع و ذینفع شود.

معاون توسعه منابع و امور دانشجویی پردیس علامه طباطبایی بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: قطعاً حضور گرم نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه منشأ خیر و برکت خواهد بود.

علی اکبر قاسمی گفت: اگر ماده ۷۸ قانون مالیات‌های مستقیم احیا شود قطعاً بخش قابل توجهی از این مالیات‌ها با وجود صنایع بزرگ مستقر در استان در حوزه‌های مختلف به آموزش و پرورش تعلق خواهد گرفت و از آنجا که دانشگاه فرهنگیان نیز جزئی از آموزش و پرورش است، این مهم می‌تواند بسیار برای ما راهگشا باشد که در این زمینه نیازمند پیگیری و مساعدت نمایندگان استان در مجلس چون شما هستیم.