نحوه اندازه گیری اندازه میلگرد


استاندارد میلگرد خریداری شده مهمترین موضوع در هنگام خرید این قطعه فولادی می باشد. اما موضوع دیگری که بر کارایی و عملکرد این مقطع فولادی در پروژه های ساختمانی و سازه های بتنی تأثیر می گذارد، اندازه این مقطع فولادی است.

آیا می دانید چرا اندازه میلگرد بسیار مهم است؟ زیرا مهندسان وزن کل سازه را بر اساس اندازه این مقطع فولادی محاسبه کرده و مقاومت آن را بررسی می کنند. از سوی دیگر، هر اندازه برای نوع خاصی از استفاده طراحی شده است.

پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با متداول ترین روش های اندازه گیری این بند استیل آشنا کنیم.

انواع میلگرد:

همانطور که می دانید میلگردها با توجه به نوع و شکل خود در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند اما یکی از کارخانه های بزرگ این محصول کارخانه ذوب آهن اصفهان می باشد. محصولات کارخانه ذوب آهن دارای بهترین کیفیت در بازار ایران می باشد. ارائه دهنده کلیه قطعات فولادی آراد آهن بهترین قیمت میلگرد اصفهان را به شما ارائه می دهد. مشتریان گرامی می توانند جهت بررسی قیمت مقاطع فولادی به سایت آراد آهن مراجعه نمایند.

نحوه اندازه گیری اندازه میلگرد

انواع سایز میلگرد:

جدول معروفی که اندازه این مقاطع فولادی را نشان می دهد میز استال است که بسیاری از کارگران این حوزه از آن استفاده می کنند.

در ایران این مقطع فولادی طبق استاندارد روسیه تا قطر ۴۰ میلی متر ساخته می شود اما به طور کلی میلگردهای آجدار از ۶ میلی متر تا ۵۰ میلی متر در تمام نقاط دنیا ساخته می شود.

به طور کلی مهمترین سایزهای مورد استفاده در ایران برای تولید این مقاطع فولادی از سایز ۸ شروع و تا سایز ۳۲ ادامه می یابد که تعیین سایز صحیح آنها در پروژه ها بر عهده مهندس پروژه می باشد.

راه های پیدا کردن سایز:

حال می خواهیم متداول ترین روش های تعیین سایز میلگرد را معرفی کنیم. این روش ها عبارتند از:

  • تشخیص شکل با کنترل چشم

این یکی از متداول ترین روش های تعیین اندازه این مقطع فولادی است که برای افراد مبتدی در این زمینه توصیه نمی شود، زیرا حتی مهندسان مجرب نیز با قرار دادن چندین سایز در کنار هم ممکن است اشتباه کنند. همانطور که از نام آن پیداست این روش با مقایسه بصری در این مقطع فولادی انجام می شود.

روش دیگر استفاده از قالب های آماده است که اندازه های مختلف میلگرد را مشخص می کند. این شابلون ها را می توان با دست و با استفاده از ورقه های نازک حلبی ساخت.

اندازه گیری با کولیس

یکی از دقیق ترین روش های اندازه گیری استفاده از کولیس برای تعیین اندازه است. نکته ای که در مورد این بخش وجود دارد این است که بیشتر میلگردهای مورد استفاده در ساختمان سازی آجدار هستند. با توجه به این موضوع ۳ نوع قطر برای آنها تعریف شده است که قطر پایه برای تعیین قطر این مقطع فولادی بدون اندازه گیری، قطر خارجی با اندازه گیری آج و قطر اسمی ارائه شده توسط جدول استاندارد می باشد.

  • تعیین اندازه با رشته ها

یکی از رایج‌ترین روش‌های اندازه‌گیری، استفاده از ریسمان ساختمانی است، به این صورت که یک ریسمان به دور این بخش فولادی پیچیده شده و قطر و اندازه آن با استفاده از محیط تعیین می‌شود.

هزینه میلگرد:

خوب پس از آشنایی با روش های تعیین سایز میلگرد باید بدانید که هزینه میلگرد به چه عواملی بستگی دارد؟

از مهمترین عوامل می توان به تغییرات لحظه ای قیمت دلار، قیمت سنگ آهن و آهن قراضه، میزان عرضه و تقاضا در بازار و اندازه میلگردها با توجه به کاربری آنها اشاره کرد. از مهمترین کارخانه های تولید کننده این محصول می توان به کارخانه فایکو، کارخانه ذوب آهن اصفهان، کارخانه زاگرس، کارخانه شاهین بناب، کارخانه فولاد کویر کاشان و … اشاره کرد.

نحوه اندازه گیری اندازه میلگرد

مرکز فروش فولاد اصفهان:

در پایان به معرفی مرکز فروش میلگرد اصفهان می پردازیم تا بتوانید به راحتی میلگرد را از هر کارخانه ای که می خواهید تهیه کنید. قیمت های این سایت به صورت روزانه بروز رسانی می شود و نیازی به نگرانی نیست زیرا قیمت ها مطابق با آخرین قیمت بازار آهن می باشد. نام از شرکت آراد آهن مشخص است که بخش فولاد سابقه درخشانی در تجارت خرید و فروش دارد.

همچنین می توانید با عضویت در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام فعال در این بخش از محصولات و اخبار مهم صنعت فولاد مطلع شوید. یکی دیگر از وظایفی که این شرکت در دستور کار خود قرار داده است، داشتن مشاوران مجرب در این زمینه برای کسانی است که می خواهند برای خرید محصولات مورد نیاز خود مشاوره بگیرند. جهت خرید یا مشاوره با شماره ۳۴۰۵۵-۰۳۱ تماس حاصل فرمایید.

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=307441