رژیم لاغری سریع

نامه رئیس‌جمهور پاکستان به «عمران‌خان»: در مورد «توطئه خارجی» کاملاً تحقیق شود


به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس؛ «عارف علوی» رئیس‌جمهور پاکستان در نامه‌ای به «عمران خان» نخست‌وزیر سابق این کشور، از وی خواست تا در مورد ادعای «توطئه خارجی» تحقیق شود.

علوی در این نامه خواستار انجام تحقیقات همراه با ثبت شواهد برای رسیدن به یک نتیجه منطقی و شفاف سازی برای مردم پاکستان شد و تأکید کرد که باید تحقیقات کاملی در مورد توطئه تغییر دولت و حکومت انجام شود.

رئیس جمهور در نامه خود تصریح کرده که صورت‌جلسه ارسال شده توسط سفیر وقت پاکستان در ایالات متحده را خوانده است. این گزارش حاوی خلاصه‌ای رسمی از جلسه‌ای است که در سفارت پاکستان در آمریکا بین سفیر و «دونالد لو» معاون وزیر امور خارجه آمریکا برگزار شد.

این گزارش شامل بخشی از اظهارات دونالد لو و نقل‌قول‌هایی از وی بود که به طور خاص در آن به موضوع “عدم اعتماد به نخست وزیر سابق” اشاره شده و اینکه در صورت موفقیت در این موضوع، پاکستان مشمول برخی بخشش‌ها از سوی ایالات متحده و در صورت عدم موفقیت در عدم اعتماد به دولت سابق، پاکستان باید “عواقب وخیم” آن را تحمل کند.

رئیس‌جمهور در این نامه به ۲ نشست کمیته امنیت ملی اشاره کرد که تأیید کرده بودند اظهارات «لو» در واقع “دخالت غیرقابل قبول و آشکار” در امور داخلی پاکستان است.

رئیس جمهور همچنین تأکید کرد که تهدیدها می‌تواند ضمنی و یا آشکار باشند و در این مورد خاص، به وضوح به صورت غیر دیپلماتیک بیان شده است.

وی خاطرنشان کرد: رئیس حزب تحریک انصاف PTI نیز موضوعات جدی در مورد واکنش های پنهان و پیامدهای تهدید را مطرح کرده است.

انتهای پیام/ح
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید