نارضایتی آمریکا از رویکرد آلمان در قبال جنگ اوکراین


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «دی ولت» چارپ برلین، عملکرد آلمان در زمینه حمایت تسلیحاتی از اوکراین با دیگر کشورهای عضو ناتو همخوانی ندارد.

به نوشته این روزنامه، ایالات متحده از آلمان خواسته است رویکرد قاطع تری را برای کمک نظامی به کی یف اتخاذ کند. یکشنبه گذشته، سفیر ایالات متحده در برلین در مصاحبه با ZDF از برلین خواست تا “نقش رهبری تعیین کننده تر” را در این زمینه ایفا کند.

یک مقام آمریکایی به دی والت گفت که “آلمان آنچه را که ما خواسته بودیم انجام داده است” و افزود که برلین می تواند سریعتر عمل کند. این مقام آمریکایی گفت واشنگتن در مورد وفاداری برلین به کیف تردید دارد.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت: هنوز مشخص نیست که آیا آلمان می‌خواهد اوکراین به اندازه‌ای در جنگ پیروز شود که در آن شکست نخورد یا خیر.

روز سه شنبه، روزنامه آلمانی بیلد مدعی شد که مقامات آمریکایی یادداشت دیپلماتیکی به برلین ارسال کرده اند. گفته می شود در آن یادداشت، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که واشنگتن از ارسال تانک های آلمانی به اوکراین ” استقبال می کند”.

هفته گذشته “کریستین لامبرشت” وزیر دفاع اوکراین به خبرنگاران گفت که برلین اولین کشوری نخواهد بود که قبل از سایر کشورها تانک های ساخت غرب را به اوکراین ارسال می کند.

این گزارش در مورد نارضایتی آمریکا از آلمان در حالی منتشر می شود که کاخ سفید دومین بسته کمک نظامی به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار به اوکراین را اعلام کرد.

با وجود این، ساعاتی پیش سفیر روسیه در واشنگتن به دولت آمریکا هشدار داد که به بهانه حمایت نظامی از اوکراین مستقیماً با روسیه وارد جنگ شود.

آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در ایالات متحده در مصاحبه با اسپوتنیک گفت که اگر آمریکا موشک های زمین به هوا دریافت کند یا به خاک روسیه حمله کند، ایالات متحده وارد درگیری نظامی با روسیه خواهد شد.

این مقام ارشد روسیه هشدار داد: در صورت دستیابی کیف به چنین تسلیحاتی، شهرهای بزرگ روسیه و همچنین زیرساخت های صنعتی و حمل و نقل نابود خواهند شد. چنین وضعیتی به معنای دخالت مستقیم ایالات متحده در درگیری نظامی با روسیه است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید