مکاتبات وزیر دارایی با محسن رضایی/ پیشنهاد عضویت ۵ مرحله ای مودیان مالیاتی تا دی ماه ۱۴۰۲


مکاتبات وزیر دارایی با محسن رضایی/ پیشنهاد عضویت پنج مرحله ای مودیان مالیاتی تا دی ماه ۱۴۰۲

در خصوص زمان برگزاری فراخوان قانون نظام مالیاتی، بر اساس مکاتبات وزیر دارایی با معاون اقتصادی رئیس جمهور، فراخوان پنج مرحله ای از مودیان برای عضویت در سامانه های مرتبط با دو قانون جدید مالیاتی پیشنهاد شده است.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی با توجه به آماده سازی زیرساخت ها و سامانه های لازم بر اساس قانون مصوب شورای اسلامی شهر به تدریج اجرا می شود. موضوعی که اخیرا در جلسه ستاد مالی دولت مطرح و بر اجرای قانون ضمن اطلاع رسانی عمومی تاکید شد. در همین راستا، وزیر دارایی، معاون رئیس جمهور، دکتر. مکاتبه با رضایی با استناد به ماده ۲ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، اعلام کرد که کلیه واجدین شرایط موظف به ثبت نام در سامانه مودیان هستند. .
در ادامه این مکاتبات آمده است که سامانه مودیان در تیرماه سال جاری رونمایی شد و سازمان امور مالیاتی آمادگی اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را دارد، لذا پیشنهاد می شود. فراخوان زیر برای طرح را به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارسال و تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

۱) فراخوان اجرای داوطلبانه قانون توسط مودیان خاص و مودیان خاص خاص اعم از سهامی و شرکت های دولتی و مودیان مشمول قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در تاریخ ۱۵/۵/۱۳۰۱ جهت اجرای قانون از تاریخ ۱/۷/۱۳۰۱.

۲) فراخوان اجباری اجرای قانون توسط اشخاص حقوقی به استثنای اشخاص حقوقی موضوع ماده ۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده در تاریخ ۱/۷/۱۳۰۱ برای نیروی انتظامی از تاریخ ۱/۱۰/۱۳۰۱.

۳) فراخوان اجباری صاحبان مشاغل به نیروی انتظامی در تاریخ ۱/۱۰/۱۴۰۱ مشروط به ۸ تماس قبلی مالیات بر ارزش افزوده با نیروی انتظامی از ۱/۱/۱۴۰۲.

۴) فراخوان اجباری اعمال قانون از صاحبان مشاغل گروه اول و دوم صاحبان مشاغل موضوع آیین نامه ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم در تاریخ ۱/۱۰/۱۴۰۲ جهت اجرای قانون از تاریخ ۱/۱۰/۱۴۰۲.

۵) فراخوان اجباری از تاریخ ۱/۱۰/۱۴۰۲ جهت اجرای قانون در تاریخ ۱/۷/۱۴۰۲ از کلیه افراد باقیمانده جهت اجرای قانون.

تبصره: کلیه افراد مشمول قانون می توانند در هر یک از فراخوان های فوق شرکت نموده و به صورت داوطلبانه نسبت به اجرای قانون اقدام نمایند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305109