موسوی: تیم ساپینتو در حال صعود است/هر تیمی که مقابل استقلال فوتبال بازی کند ضرر خواهد کرد


علی موسوی گفتما میرویم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره برد ۳ بر ۱ استقلال مقابل نساجی مازندران گفت: استقلال بازی خوبی انجام داد. پیشرفت تیم از بازی اول نشان می دهد که سرمربی به خوبی کارش را انجام می دهد. بعضی ها حوصله شان سر رفته است. باید توجه داشته باشند که وقتی یک مربی خارجی به ایران می آید، هیچ کدام از بازیکنان را نمی شناسد.

ساپینتو کار خود را به خوبی انجام می دهد

وی افزود: باید به او این فرصت را بدهند که بازیکنان را به طور کامل بشناسد و بتواند برنامه های تاکتیکی خود را در تیم پیاده کند. استقلال مقابل پیکان خوب بازی کرد و نه تنها توپ ها تبدیل به گل شد، تیم استقلال مقابل نساجی همه چیز داشت. آنها موقعیت بسیار خوبی داشتند، گل زدند و خوب بازی کردند، این نشان می دهد که ساپینتو به خوبی کارش را انجام می دهد.

مهاجم سابق استقلال در مورد عملکرد هجومی این تیم در دو بازی اخیر صحبت کرد و با بیان اینکه آنها علاوه بر زدن سه گل به نساجی موقعیت های زیادی را از دست دادند، گفت: ایجاد موقعیت های گلزنی زیاد نشان دهنده پیشرفت است، عملکرد هجومی تیم. موقعیت آنها در بازی قبل خوب بود، اما پیکن یک بازی دفاعی محکم انجام داد. به همین دلیل نتوانستند از این فرصت استفاده کنند اما در بازی دیشب نشان دادند که تیمی که مقابل استقلال فوتبال بازی می کند صددرصد ضربه می زند.

ساپینتو نیز مشابه است شفر و آن استرامچونی

موسوی در مورد اینکه آیا تیم ساپینتو وقتی می‌گفت به آزادی او می‌گفت نزدیک شد یا خیر، گفت: عده‌ای صبر نکردند و هفته گذشته مشکل ایجاد کردند. ساپینتو نیز مشابه است شفر یا استراماچونی در حال ساختن تیم است. تیم خوب حرکت می کند وخواست خدا هر روز موقعیت های خوب را پیدا کنید. استقلال این هفته نسبت به هفته های قبل بازی بهتری انجام می دهد و فکر می کنم در حال رشد است.

مهاجمان استقلال باید بیشتر کار کنند

گلزن سابق استقلال در مورد نمایش چقدر مقابل نساجی نامزد امیدوارم آبی ها در بازی های آینده هم پیروزی پر گلی داشته باشند، گفت: در لیگ ما تقریبا همه تیم ها به هم نزدیک هستند و هم سخت کار می کنند. بستگی به این دارد که مهاجم چگونه از موقعیت استفاده کند. استقلال پارسال در گل نخوردن مشکل داشت و نتوانست از موقعیت هایی که به دست آورد استفاده کند. در ۶ مورد از این بازی ها شاهد این موضوع بودیم.

موسوی افزود: به همین دلیل مهاجمان باید بیشتر تلاش کنند. اگر استقلال همیشه بدترین بازی خود را از دقیقه اول تا ۹۰ انجام دهد، شانس به وجود می آید. مهاجمان باید فرصت طلب تر باشند. اگر از شرایط به نحو احسن استفاده کنند، مشکل تیم حل می شود.

روی مسائل داوری تمرکز نکنید

وی در خصوص داوری بازی های تا اینجای کار که استقلال پس از برد مقابل نساجی به آن اعتراض کرد، گفت: همیشه مشکلات داوری وجود دارد. تیمی که می خواهد قهرمان شود نباید به مسائل داوری فکر کند. او باید آنقدر خوب بازی کند، موقعیت ایجاد کند و گل بزند که این مسائل عاملی نباشد. اگر بخواهد برای پنالتی ها و آفسایدها در هوا بماند، با مشکل مواجه می شود.

موسوی گفت: روی این مسائل تمرکز نکنند. در طول فصل همیشه داوری هم برخلاف میل آنها و هم با میل آنهاست. بازیکنان و مربیان نباید به داوری حساس باشند و تمرکز خود را از دست ندهند. کهخواست خدا هواداران باید صبور باشند. استقلال هر روز یک بازی خوب انجام می دهد. هرچه ساپینتو بیشتر شناخته شود، تیم بهتر بازی می کند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید