منطقه نوآوری دانشگاه اصفهان، بستری برای ارائه خدمات دانش بنیان


هادی امیری، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اصفهان در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به اینکه در یک سال گذشته پدیده متفاوتی در خصوص فعالیت دانشگاه اصفهان در حوزه اقتصاد دانش بنیان رخ داده است، اظهار داشت: این اتفاق در سال گذشته رخ داده است. منطقه نوآوری در دانشگاه اصفهان ایجاد شد و در این راستا ضلع شمالی دانشگاه را برای حوزه نوآوری تعیین کردیم، گفت: حوزه نوآوری بازار و بستری برای ملاقات متقاضیان و عرضه کنندگان است. خدمات دانش محور

وی افزود: در این زمینه تلاش ما بر این است که اساتید و دانشجویان را به عنوان عرضه کننده کسب و کار توانمند کنیم و صنایع را وارد عرصه نوآوری کنیم تا متقاضی این مشاغل باشند.

امیری خاطرنشان کرد: یکی از شرکت های صنعتی در حوزه نوآوری دانشگاه مستقر شده و دیگری در حال ورود به مجموعه است، خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم نقش موثرتری در شتاب بخشیدن به کسب و کارهای دانش بنیان داشته باشیم تا تقاضا برای دانش افزایش یابد. صنایع مبتنی بر آن در نهایت شکل خواهند گرفت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان درباره محور دوم اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد دانش بنیان بیان کرد: مرکز نوآوری و کارآفرینی خود را بازیافتیم و در این زمینه مدیریت مجموعه تغییر کرده است. ، از نظر تعداد شرکت های پذیرفته شده شروع خوبی داشته و نزدیک به ۱۰۰% رشد داشته است. و در حال برنامه ریزی برای ساخت یک ساختمان جدید هستیم.

وی یادآور شد: در محور سوم در راستای آموزش دانشجویان در حوزه کسب و کار دانش بنیان تقریباً در هر رشته ای، دوره ۲ واحدی را معرفی کردیم که بخشی از آن توسط کارشناسان کارآفرینی ارائه شده است و بخشی از آن کلاس تجربه افراد موفق در راه اندازی یک کسب و کار است. کار دانش بنیان منتقل می شود و آخرین مرحله این است که اداره هدایت شغلی را در معاونت پژوهشی فعال کرده ایم تا دانش آموزان با حرفه های دانش بنیان آشنا شوند. شعار سال

امیری درباره جزئیات حوزه نوآوری دانشگاه ادامه داد: حوزه نوآوری حدود ۳۲ هکتار است که شامل حوزه های ورزشی، فرهنگی و … است و تلاش می کنیم آن را حفظ کنیم. و ۴۰ درصد را به دانش اختصاص می دهد. – کسب و کار مستقر در بخش فنی و مهندسی.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان با یادآوری اینکه دانشگاه اصفهان در نظر دارد به رشته های علوم انسانی، صنایع خلاق و نوآوری نرم توجه کند، گفت: امیدواریم با تسریع در بحث اشتغال، بخش زیادی از دانشجویان خود را به این رشته معرفی کنیم دانش‌آموزان را در زمینه‌های دیگر کسب‌وکار خود کنید.دانشگاه مکانی برای شروع کار است.

وی در پایان درباره بودجه ای که به بخش نوآوری داده شده است، گفت: با توجه به محدودیت های بودجه ای دولت، در دولت قبل فعالیت های نوآورانه در این بخش انجام می شد، به گونه ای که از بنگاه های بزرگ دعوت می کردند و سعی می کردند ساختمان های قدیمی را بازسازی و تبدیل کنند. . در این راستا حدود ۴۶ میلیارد تومان از معاونت علمی برای بازسازی منطقه و همچنین سایر امور دریافت کرده ایم و امیدواریم با کمک بخش خصوصی و معاونت رئیس جمهور، مبلغ قابل توجهی صورت گیرد. در این منطقه هزینه شود.

انتهای پیام/۶۳۱۲۵/الف/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید