منابع سیاسی: مصطفی الکاظمی یکشنبه عازم عربستان می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، یک منبع سیاسی در کشورهای حوزه خلیج فارس به نقل از رای آلوم از سفر روز یکشنبه مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به عربستان سعودی خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک منبع سیاسی در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، گفت مصطفی القاظمی، نخست وزیر عراق روز یکشنبه با محمد ولیعهد عربستان در شهر جده در دریای سرخ دیدار خواهد کرد. بن سلمان و مقامات ارشد این کشور.

این منبع که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری آلمانی دویچه وله گفت که الکاظمی رهبران عربستان سعودی را در مورد نتایج سفر اخیر خود به ایران و نقش تهران در مذاکرات با ریاض مطلع خواهد کرد.

این منبع دیپلماتیک همچنین مدعی شد: پاسخ مثبت تهران به خواسته های عربستان و از همه مهمتر توقف مداخله در امور داخلی کشورهای عربی و ادامه ساخت سلاح در این کشورها که می تواند امنیت و ثبات منطقه را تهدید کند. ایجاد روابط مناسب بر اساس احترام متقابل به منافع ملت های منطقه و سعادت و پیشرفت آنها در همه زمینه ها.

لازم به ذکر است که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شنبه هفته گذشته در سفری رسمی وارد جده عربستان شد و روز بعد برای دیدار و رایزنی با مقامات ارشد ایرانی به تهران رفت.