مقایسه بین کیسه های پلاستیکی و کیسه های کاغذی

روز به روز افراد بیشتری از تأثیر عادات غذایی و سبک زندگی خود بر محیط زیست آگاه می شوند و بسیاری در تلاش هستند تا سبک زندگی و عادات خود را تغییر دهند تا دوستدار محیط زیست شوند. یکی از این عادت ها یا بخشی از سبک زندگی، استفاده از کیسه های پلاستیکی است. بسیاری از ما به دلایل مختلف از آن استفاده می کنیم و سال هاست که از آنها استفاده می کنیم. با این حال، زمان آن فرا رسیده است که بفهمیم زمانی که از چیزهای پلاستیکی بیش از حد استفاده می کنیم به محیط زیست آسیب می زنیم. به نظر می رسد کیسه های کاغذی یک گزینه هستند، اما باید فهمید که آیا این گزینه قابل اجرا است یا خیر.

مقایسه بین کیسه های پلاستیکی و کیسه های کاغذی

• همه از این واقعیت آگاه هستند که پلاستیک زیست تخریب پذیر نیست، به این معنی که حتی پس از گذشت قرن ها، کیسه های پلاستیکی تجزیه نمی شوند. از طرف دیگر، کیسه های کاغذی در مقایسه با قبلی به راحتی تجزیه می شوند. از این رو چیزهایی که به راحتی تخریب می شوند گزینه های بهتری هستند.

• این یک واقعیت است که کیسه های پلاستیکی را می توان بارها بازیافت کرد و محصولات پلاستیکی جدیدی تولید کرد. بازیافت کیسه های ساخته شده از کاغذ می تواند کمی پیچیده باشد زیرا کاغذ سریعتر تحلیل می رود و بنابراین پس از بازیافت کیسه های کاغذی کمتری ایجاد می شود.

• کیسه های ساخته شده از پلاستیک خطری برای حیات دریایی و همچنین حیات وحش هستند زیرا ثابت شده است که زباله های پلاستیکی باعث مرگ بسیاری از حیوانات و پرندگان از جمله حیوانات دریایی شده است. خطر کیسه های کاغذی زیاد نیست زیرا آب و هوا باعث می شود آنها سریعتر تجزیه شوند.

• کیسه های پلاستیکی سبک وزن هستند و بنابراین در مقایسه با کیسه های کاغذی زباله کمتری ایجاد می کنند. زباله های کیسه های کاغذی بیشتر از زباله های کیسه های پلاستیکی محل های دفن زباله را پر می کنند.

• کیسه های ساخته شده از پلاستیک را می توان بارها مورد استفاده مجدد قرار داد، اما کیسه های ساخته شده از کاغذ را نمی توان استفاده کرد زیرا به راحتی پاره می شوند. بنابراین باید گفت که کیسه های پلاستیکی در مقایسه با کیسه های کاغذی بیشتر مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

• بسیاری از محققین و داده ها نیز ثابت کرده اند که تولید کیسه های پلاستیکی نسبت به تولید کیسه های کاغذی آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند.

همانطور که می بینیم هر دو نوع کیف مزایا و معایب خاصی دارند. هر دوی آنها تا حدی برای محیط زیست مضر هستند و بنابراین تصمیم افراد است که از هر دو نوع کیسه پس از مشورت استفاده کنند. استفاده مجدد و بازیافت کیسه های پلاستیکی و کاغذ راهی برای اطمینان از اینکه آسیب زیادی به طبیعت وارد نمی کنید است.

اکنون با کمک اینترنت می‌توانیم کیسه‌های کاغذی را به صورت آنلاین نیز خریداری کنیم، زیرا سایت‌های زیادی وجود دارند که این امکانات را ارائه می‌دهند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر