مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی اردبیل در افق ۱۰ ساله – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، فرهاد سبحانی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح چند خانه روستایی در اردبیل اظهار داشت: سهم استان اردبیل در نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی چهار هزار واحد تعریف شده است که امیدواریم سهم استان اردبیل در مقاوم سازی باشد. و نوسازی واحدهای مسکونی ۱۵۰۰ می باشد. واحدی یارانه ای که امیدواریم به اهداف مورد نظر دست یابیم.

وی با بیان اینکه چهار هزار واحد مسکونی روستایی در استان اردبیل نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است، گفت: با برنامه ریزی می توان صد درصد واحدهای مسکونی روستاهای استان اردبیل را در یک افق ۱۰ ساله بازسازی و بهسازی کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: ۹۷ هزار واحد مسکونی روستایی در استان اردبیل وجود دارد که برخی از آنها در سال های اخیر بهسازی و بهسازی شده اند و همچنان در تلاش هستیم تا به ۱۰۰ درصد اهداف در این حوزه دست پیدا کنیم و تشویق کنیم. روستاییان

شبهانی از تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای روستاییان خبر داد و افزود: اکثر بانک ها ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات را آغاز کرده اند و در یک سال اخیر روستاییان کسانی که تسهیلات مقاوم سازی دریافت کرده اند می توانند از ۱۰۰ میلیون تومان اضافی برای تکمیل واحدهای مسکونی خود استفاده کنند.

وی در بخش دوم سخنان خود خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که علاوه بر بازسازی و اصلاح واحدهای بادوام و پایدار روستایی، اجرای طرح هادی و بازنگری طرح ها را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

سبحانی افزود: در روستاها همکاران ما در تلاش هستند تا با اجرای این طرح ها، پروژه های عمرانی روستایی را تکمیل و دلایل رضایت روستائیان را فراهم کنند تا با تقویت نظام اقتصادی و ارتقای کیفیت زندگی مردم، زمینه رضایتمندی روستائیان فراهم شود. روستاها، ما می توانیم به اهداف تعریف شده برسیم.»

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: پرداخت تسهیلات در زمینه مقاوم سازی، بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی مشکلی ندارد و روستائیان نیز می توانند در بانک ثبت نام و شناسایی کنند. سفته زنجیره ای با حداقل ارجاع از طریق بستر الکترونیکی. دادن