مقام اول ایران در پایان هفتمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی دانشجویان جهان


به گزارش خبرگزاری فارس، هفتمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی دانشجویان جهان با پیروزی های متعدد جوانان کشورمان همراه بود. در رده پسران آرش داغلی استاد فیده موفق شد در بازی تمام هجومی استاد لهستانی و یکی از صدرنشینان جدول را شکست دهد و با ۶.۵ امتیاز به تنهایی در بالای جدول ایستاد. وی در دور هشتم به مصاف استاد بین المللی یونانی می رود.

مهدی غلامی اوریمی نیز در این دور استاد فیده از آلمان را شکست داد و با ۵.۵ امتیاز پس از هموطنش دوم شد. غلامی در مرحله یک هشتم به مصاف استاد لهستانی فیده می رود. تیم لهستان جدی ترین رقیب ایران برای کسب عنوان قهرمانی این مسابقات است.

در گروه دختران مبینا علی نسب در یک بازی طولانی ۷۵ حرکتی حریف فرانسوی خود را شکست داد و با ۴.۵ امتیاز به دایره لیدر نزدیک شد. او در دور هشتم به مصاف استاد بزرگ بانوان لهستان می رود.

طناز ازلی نیز با بازیکن یونانی برابری کرد و مقابل حریف اوگاندایی جینا پاک تاینت پیروز شد. ازلی و پاک تینت در پایان دور هفتم ۳.۵ امتیاز دارند و در دور یک هشتم به مصاف فرانسوی ها می روند.

پیروزی های متعدد بازیکنان تیم ایران در دوره های ششم و هفتم باعث شد تا آنها از لهستان صدرنشین پیشی بگیرند و با یک امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار بگیرند. در پایان دور هفتم تیم ایران ۱۶ امتیازی شد و لهستان با ۱۵ امتیاز، یونان ۱۴ و آلمان ۱۳ امتیاز اول شدند.

مسابقات شطرنج قهرمانی دانشجویان جهان از ۲۱ تا ۲۷ شهریور در شهر آنتورپ بلژیک برگزار می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید