معرفی اوکراین و مولداوی به عنوان نامزدهای عضویت اتحادیه اروپا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش رویترز، اتحادیه اروپا روز جمعه توصیه کرد که اوکراین و مولداوی نامزدهای عضویت در این گروه در نظر گرفته شوند.

توصیه اتحادیه اروپا نقطه عطفی در مسیر احتمالی این کشورها به عنوان بخشی از جمهوری های شوروی سابق برای پیوستن به بزرگترین بلوک تجاری جهان است.

اگر تصمیم و پیشنهاد کمیسیون اروپا در نشست هفته آینده تصویب شود، چنین تصمیمی می تواند آینده جنگ و درگیری در اوکراین را تحت تاثیر قرار دهد.

در عین حال، ممکن است سال ها طول بکشد تا اوکراین و مولداوی به عضویت کامل در بلوک ۲۷ کشوری اروپا دست یابند، زیرا این کشورها به اصلاحاتی نیاز دارند تا با استانداردهای ضد فساد اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشند.

در این زمینه نیز “و غیره تلفن رئیس کمیسیون اروپا در یک کنفرانس خبری گفت: اوکراینی ها آماده هستند تاریکی برای چشم سبک اروپایی ها قربانی می شوند. ما از آنها می خواهیم در همبستگی با رهبران غربی، رویای اروپایی را با ما در میان بگذارند.

در حالی که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا نسبت به توسعه اتحادیه اروپا شک دارند، جاه طلبی های رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زالینسکی حمایت فرانسه، آلمان، ایتالیا و رومانی برای عضویت در اتحادیه اروپا.

زالینسکی وی در یک سخنرانی ویدئویی گفت: ارزش های اوکراین ارزش های اروپایی است. شیوه های دموکراتیک اوکراین قوی هستند و اوکراین شایسته این پیشرفت مثبت است. روابط ما با اتحادیه اروپا نه تنها برای ما مثبت است، بلکه یکی از بزرگترین کمک ها به آینده اروپا در سال های آینده است.