مطالب زشت استفاده شده در تجمعات باعث بی اعتباری دانشگاه و دانشجویان می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، گروه دانشجویی مدرسه ابوریحان دانشگاه تهران با صدور بیانیه ای برخی از رفتارها و مطالب رکیک در این تجمع را خارج از شأن دانشگاه و دانشجویان دانستند.

در متن این بیانیه آمده است: عصر روز چهارشنبه چهارم آبان متاسفانه خبری به گوشمان رسید که دل هر آزاده ای را می شکند. حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ و به دنبال آن گلوله باران وحشیانه و بی رحمانه گروهک تکفیری که در آن تعداد بی شماری از زائران و هموطنان بی گناه به شهادت رسیدند بار دیگر ابری از اندوه شده است. چهره کشور عزیزمان.

در حالی که داعش با اعلام رسمی مسئولیت این کشتار وحشیانه را بر عهده گرفت، برخی مدعی شدند که خود جمهوری اسلامی این کشتار و جنایت را انجام داده است. این ادعا ناشی از جنگ روانی رسانه‌های بیگانه و فارسی زبان در جریان تجمع و تداوم برنامه‌ریزی و خارج کردن اعتراضات مردمی و لطمه زدن به امنیت ملی و تفرقه‌افکنی است. همان مردمی که سال هاست از هیچ تلاش و اقدامی علیه ملت ایران دست برنداشته اند.

جنبش هایی که دروغ پراکنی می کنند و مطالبات مردم و دانشجویان را تفرقه می اندازند و این حرکت ها را راهی برای تضعیف امنیت و تجزیه طلبی خود می دانند. با جنایتی که اکنون مرتکب شده است، بر همگان روشن است که تحریک بیشتر شورش های خیابانی و اعتراضات غیراستاندارد در تعقیب اهداف طالبان خبیث و تجزیه طلب معنا دارد و امنیت ملی را بیش از هر زمان دیگری تهدید می کند.

در پی تحرکات مخالفان و معاندین خارجی، برخی از دانشجویان به همراه برخی گروه ها و افراد، علیرغم اعلام برائت، در عمل با جریاناتی که تیغ تیز تجزیه و تفرقه در دست دارند، همسو شدند و اقدام به هتک حرمت مقدسات کردند. در اماکن و با شعارهای توهین آمیز و سخیف، دانشگاه را محاصره کردند و فضای مسالمت آمیز و گفتگو ایجاد کردند و مطالباتی از جمله آزادی دانشجویان زندانی را پیگیری کردند، برای حقوق و آزادی زنان شعارهای جنسی و براندازانه دادند.

اتحادیه دانشجویی شعارهای تند و موهن را به شدت محکوم می کند و برخی از رفتارها و مطالب ناشایست برخی از دانشجویان را خارج از شأن و جایگاه دانشگاه و محیط دانشجویی می داند.

پیگیری، محکومیت و برخورد قاطع با متخلفان امنیت ملی و عوامل حوادث اخیر، وظیفه مهمی است که بر دوش مسئولان است. زیرا هر اقدامی که موجب ناامنی در این کشور شود، گامی در جهت این جنایت بزرگ است و پیامد این اعمال و تداوم آشوب های قانون شکنی جزء مقوله کمک به اهداف سوگند نیست. و دشمنان خونین ملت ایران.

جنبش دانشجویی و پیش از این اتحادیه دانشجویی ضمن محکومیت عاملان اصلی این حادثه ناگوار تروریستی خواستار رسیدگی سریع و جدی به وضعیت موجود و مجازات شدید عاملان آن هستند.