مصرف روزانه آووکادو برای حفظ سلامت روده مفید است – دکتر رویا خادمیان


چرا خوردن آووکادو می تواند به شما کمک کند زندگی طولانی تری داشته باشید - مصرف روزانه آووکادو در حفظ سلامت روده مفید است

مصرف روزانه آووکادو مفید برای سلامت روده را حفظ کنید

تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف روزانه آووکادو می تواند به بهبود سلامت روده کمک کند. آووکادو میوه ای غنی از فیبر غذایی و چربی های اشباع نشده است.

شارون تامپسون ، محقق اصلی در دانشگاه ایلینوی در اوربانا می گوید: “ما می دانیم که خوردن آووکادو به افزایش سیری و کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند ، اما نمی دانستیم که این میکروب های روده و متابولیت های میکروبی را تحت تاثیر قرار می دهد.”

محققان دریافتند افرادی که روزانه آووکادو می خورند ، سطوح بالاتری از میکروب های روده دارند که فیبر را تجزیه کرده و متابولیت هایی تولید می کنند که از سلامت روده حمایت می کنند. همچنین ، این گروه از افراد دارای تنوع میکروبی بیشتری در روده ها بودند.

تامسون گفت: “متابولیت های میکروبی ترکیباتی هستند که میکروب هایی تولید می کنند که بر سلامت تأثیر می گذارد.” مصرف آووکادو باعث کاهش اسیدهای صفراوی و افزایش اسیدهای چرب زنجیره کوتاه می شود. این تغییرات با نتایج مفید سلامتی همراه است.

در این مطالعه ، 163 فرد بزرگسال در گروه سنی 25 تا 45 سال که اضافه وزن یا چاقی داشتند مورد بررسی قرار گرفتند. یک گروه از شرکت کنندگان یک وعده غذایی با آووکادو دریافت کردند و گروه کنترل همان وعده غذایی را بدون آووکادو دریافت کردند. نمونه های خون ، ادرار و مدفوع در طول مطالعه 12 هفته ای جمع آوری شد.

آووکادو دارای چربی زیادی است. با این حال ، محققان دریافتند اگرچه گروه آووکادو کالری بیشتری نسبت به گروه کنترل مصرف می کرد ، اما مقدار کمی چربی در مدفوع دفع می شد.

به گفته محققان ، حذف بیشتر چربی به این معنی است که شرکت کنندگان انرژی کمتری از غذایی که می خورند جذب می کنند. این احتمالاً به دلیل کاهش اسیدهای صفراوی است ، مولکولهایی که توسط دستگاه گوارش ترشح می شوند و به ما امکان جذب چربی را می دهند.

انواع مختلف چربی ها تأثیرات متفاوتی بر روی میکروبیوم ها دارند. چربی های موجود در آووکادو اشباع نشده است که برای سلامت قلب مفید است.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید