رژیم لاغری سریع

مزایا و معایب باغ وحش ها

نظرات زیادی در مورد حیوانات در اسارت وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند که نگهداری حیوانات در اسارت توهین آمیز است و ما نباید از این حیوانات برای سرگرمی استفاده کنیم. درست است، حیوانات را نباید در این قفس ها قرار داد. برخی دیگر فکر می کنند که ما این حیوانات را نجات می دهیم زیرا آنها این حیوانات را احیا می کنند و اگر در طبیعت باشند می میرند. هر دو نظر صحیح است. در باغ وحش ها سیاه و سفید وجود ندارد، خاکستری است.

بسیاری از فعالان حیوانات بر این باورند که در مورد باغ وحش ها، نکات منفی بیشتر از نکات مثبت آن است. دوریس لین در مورد دیدگاه فعالان حقوق حیوانات گفت که فریب در مورد باغ وحش ها این است که “ما حق نداریم حیوانات دیگر را نگهداری کنیم، آنها را بگیریم و آنها را حبس کنیم، حتی اگر در معرض خطر باشند. عضویت در یک گونه های در خطر انقراض به این معنی نیست که حقوق کمتری دارند.” این کاملاً درست است، خدا قصد نداشت حیوانات را در قفس بگذارد. برخی از حیوانات در اسارت بزرگ می شوند و فقط زندگی در قفس را می شناسند و هرگز طبیعت وحشی را ندیده اند. این حیوانات اسیر استرس بالایی دارند و از کسالت و حبس رنج می برند.

پرورش حیوانات در اسارت منجر به مازاد انبوه حیوانات می شود و این می تواند منجر به فروش حیوانات به باغ وحش های دیگر، سیرک ها و حتی کشتار شود. اکثر برنامه‌هایی که حیوانات را پرورش می‌دهند، آنها را به طبیعت رها نمی‌کنند، بلکه در سیستم باغ‌وحش رها می‌شوند. در مورد موضوع نهنگ هایی که در اسارت نگهداری می شوند، نائومی رز علیه آن صحبت می کند. اورکاها در حیات وحش طول عمر بیشتری نسبت به آنهایی که در اسارت هستند دارند. اورکاهایی که در طبیعت زندگی می کنند برای ماده ها ۸۰-۹۰ سال و برای نرها ۶۰-۷۰ سال امید به زندگی دارند. برای نهنگ های قاتل در اسارت، هم نر و هم ماده تا اوایل بیست سالگی و احتمالاً حتی اواخر نوجوانی زندگی می کنند. Sea World در ۲۹ سال گذشته ۲۶ اورکا را از دست داده است. این مقدار قابل توجهی از مرگ و میر ارکا است. زمانی که اورکاها در این حوضچه ها هستند، سطح پرخاشگری و استرس زیاد است. ۴ مورد مرگ توسط مربیان نهنگ وجود دارد. همانطور که می بینیم، اورکاها نباید در اسارت باشند.

از سوی دیگر، باغ وحش ها مزایایی نیز دارند. باغ وحش ها مردم را گرد هم می آورند و به مردم در مورد حیوانات در حال انقراض آموزش می دهند. این می تواند یک اتفاق بزرگ برای جامعه باشد. باغ‌وحش‌ها همچنین با دادن خانه و پرورش امن‌تر به گونه‌های در حال انقراض کمک می‌کنند، زیرا یافتن جفت در طبیعت برای آنها دشوار است. باغ‌وحش‌ها نه تنها از طریق تلاش‌های مستقیم مانند پرورش در اسارت، آموزش بقای وحشی و معرفی مجدد، بلکه از راه‌های غیرمستقیم (ارزشمند) بهره می‌برند.» نزدیک به ۵۰ درصد مردم در مناطق دور از طبیعت زندگی می کنند. بنابراین در این شهرها، باغ وحش ها و آکواریوم ها زندگی شهروندان را غنی می کنند و آنها را به حفظ حیات حیوانات وادار می کنند. “جستجو برای حیوانات اسیر دانش زیست شناسی حیوانات، ژنتیک، رفتار، تعاملات، عادات غذایی و غیره را افزایش می دهد (معظم)”. همه اینها مزایای بسیار خوب باغ وحش ها هستند، اما می بینیم که نکات منفی زیادی وجود دارد.

در اینجا به مزایا و معایب باغ وحش ها می پردازیم. در پایان، همه ما نظرات خود را در مورد اثربخشی باغ وحش ها داریم. پس از دیدن تمام حقایق در مورد باغ وحش ها، مناطق خاکستری را می بینیم. وقتی صحبت از این حیوانات وحشی به میان می‌آید، باغ‌وحش‌ها بیشتر ضرر می‌کنند تا فایده. حیوانات سزاوار این هستند که زندگی خود را آزادانه زندگی کنند و نه در انبوهی برای سرگرمی ما.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر