مزایای بخارپزهای غذا

تغذیه سالم اساس زندگی سالم است. تغذیه سالم نه تنها به معنای خوردن غذای مغذی است که برای سلامتی مفید است، بلکه بسیار بیشتر از آن است. غذایی که می خوریم باید به روشی سالم طبخ شود. بخارپز کردن غذا در بخارپز مغذی ترین روش پخت است. وقتی غذا در بخارپز پخته می شود، ذرات غذا هرگز با آب تماس پیدا نمی کنند. بنابراین مواد مغذی موجود در غذا حفظ می شود. به طور مشابه، ترکیب معطر و ساختار سلولی بافت غذا هنگام پختن در بخارپز حفظ می شود. در بخارپز غذا پخت و پز در فرآیند همرفت انجام می شود. غذا در بخار آب پیچیده شده است، بنابراین اجازه می دهد تا هر نوع ماده ای لطیف بماند.

بریم سراغ نکته بعدی، چه نوع غذایی با بخارپز میشه پخت؟ می توان از آن برای پخت سبزیجات، ماهی، کوفته ها، مرغ و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. هنگامی که سبزیجات با بخارپز پخته می شوند، محتوای ویتامین و فلاونوئیدها از بین نمی روند. به طور مشابه، هنگام پختن ماهی، اسیدهای چرب ضروری امگا ۳، طعم ها و محتوای مواد مغذی حفظ می شوند. وقتی ماهی در دمای بالا سرخ یا کبابی می شود، ممکن است ارزش غذایی خود را از دست بدهد. با در نظر گرفتن این موارد مطمئناً استفاده از بخارپز غذا بهترین انتخاب است.

برای ترویج یک سبک زندگی سالم، باید تغییرات اساسی در عادات غذایی خود ایجاد کنید. خوردن سبزیجات بخارپز و سایر مواد بخارپز در مقایسه با سایر انواع غذاهای پخته شده مطمئناً برای سلامتی مفید است. هنگامی که غذا در بخارپز پخته می شود، ویتامین ها و مواد معدنی در غذا باقی می ماند. به عنوان مثال وقتی برنج قهوه ای را در یک ظرف معمولی می پزید، ویتامین های ارزشمند موجود در برنج قهوه ای، به ویژه ویتامین B1 از بین می رود. اما هنگامی که همان غذا در بخارپز آشپزخانه پخته می شود، ویتامین ها حفظ می شوند و در نتیجه به شما در خوردن غذای سالم کمک می کنند.

اگر فردی آگاه به سلامتی هستید، سرمایه گذاری در بخارشوی انتخاب خوبی است. زیرا غذا نه بیش از حد پخته می شود و نه در بخارپز، همانطور که معمولاً در مورد سایر لوازم آشپزخانه اتفاق می افتد. به جای سرخ کردن غذا با روغن چرب، خوب است آن را بخارپز کرده و بخورید، زیرا غذای سرخ شده کالری زیادی می‌افزاید و برای سلامتی مفید نیست. مدل های مختلف بخارپز سبزی، برنج در بازار موجود است، بهتر است به سراغ بخارپز برنجی بروید. آنها بر اساس ویژگی ها در محدوده قیمت متفاوتی در دسترس هستند. Steamer خود را با خواندن نظرات محصول از منابع وب معتبر و معتبر انتخاب کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر