مدیران آذربایجان غربی برای جذب اعتبارات ملی تلاش کنند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان عصر جمعه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با محوریت شهر ارومیه برگزار شد، بر اهمیت اطلاع رسانی خدمات و اقدامات دولت تاکید کرد. یک سال و آگاهی عمومی از خدمات دولت در آذربایجان غربی و افزود: استانداران استان باید از نیاز همه رسانه های استان اعم از صدا و سیما، خبرگزاری ها و مطبوعات برای اطلاع رسانی و حساس سازی مردم استفاده کنند. عملکرد و خدمات دولت در بخش های مختلف

وی با تاکید بر تلاش بیشتر مدیران استانی برای جذب ۱۴۰۰ اعتبار در بازه زمانی یک ماهه باقی مانده، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی با استفاده از اختیارات قانونی خود تلاش کنند تا در بازه زمانی قانونی باقیمانده، تمامی اعتبارات واگذار شده را جذب کنند. عدم حمایت نمایندگان مجلس و نبود نهادها قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه ۸۹ درصد اعتبارات کشور در سطح ملی توزیع می شود، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید علاوه بر جذب اعتبارات استانی در جذب اعتبارات ملی نیز بکوشند و با جذب این اعتبارات از حقوق مردم صیانت کنند. استان ها در سطح ملی

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر نرده گذاری توسط نهادهای متولی توسعه استان، افزود: با استفاده از پیشنهادات نخبگان و تلاش نهادها و نمایندگان مردم استان، از ظرفیت های قانونی در استان بهره مند شوید. شورای اسلامی، توسعه استان هموار خواهد بود.

معتمدیان بر جذابیت اعتبارات اعطایی سفر اخیر ریاست جمهوری به استان تاکید کرد و یادآور شد: تعهد بانک ها به ارائه تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد تومانی از برکات سفر رئیس جمهور آذربایجان غربی است که باید جذب شود. با پیگیری و ارائه برنامه های مستمر..

وی همچنین به تخصیص ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی استان در این سفر اشاره کرد و افزود: دستگاه ها باید تلاش کنند تا با تلاش و پیگیری جدی در استان، موافقت حداکثری سفر رئیس جمهور را جلب کنند. در سطح ملی توسط وزارتخانه ها و نهادهای ملی.

معتمدیان بر روان سازی اجرا و تکمیل پروژه ها توسط نهادهای مختلف تاکید کرد و افزود: ساختار، عملکرد و رویه نهادها و کارشناسان ذیربط باید برای تسریع و روان سازی اجرای پروژه ها بازنگری شود.

وی با درخواست از ناظران و دستگاه های نظارتی برای تسریع در روند اجرای پروژه ها در استان گفت: دستگاه های دولتی نیز باید زمان را در اجرای پروژه ها مدیریت کنند تا دوران طلایی اجرای پروژه ها هدر نرود.