مدرسه پروژه انرژی اتمی بوشهر; غذا خوردن با پول مردم!


خبرگزاری فارس – شهر بوشهر، دیوید بحرین: بحث انتقال مدرسه شهدای اتمی بوشهر به نیروگاه اتمی این روزها در محافل اجتماعی مطرح است. مدرسه باید توسط هیئت امنا و دولت اداره شود در حالی که زمین مدرسه در اختیار آموزش و پرورش و طبق توافق اولیه است.

ماجرای مدرسه نیروگاه اتمی بوشهر در تیرماه ۱۳۷۷ بود که یکی از اعضای سابق شورای شهر بوشهر از تعطیلی پروژه مدرسه نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد. مدرسه قرار بود تکمیل شود و بوشهر سومین شهر بعد از تهران و مشهد باشد.

محمود جفری، مدیر وقت نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۳۷۷ به رسانه ها گفت که مدرسه ای با ظرفیت ۲۰۰ میلیارد ریال و ۱۰۰۰ دانش آموز می سازد.

وی مشکل اصلی مدیریت مدرسه را هزینه تمام شده آن دانست که در سال ۹۷ تنها ۴۰ درصد اعتبارات عمرانی تخصیص نیافته و تنها یک سوم اعتبارات تخصیص یافته پرداخت شده است.

به گفته متولیان زمان ساخت مدرسه شهدای هسته ای با وجود ۳۶ کلاس درس، آزمایشگاه، کارگاه و سایر فضاها، هزینه سالانه مدرسه شهدای هسته ای بوشهر حدود ۳ میلیارد تومان است.

هزینه های بالایی که چند برابر شده و فقط از نیروگاه اتمی بوشهر می آید.

مدرسه شهدای اتمی که به گفته فرهنگیان و مردم بوشهر با هزینه های گزاف مدیریت مدرسه به طرح انرژی اتمی واگذار می شود به کانون نخبگان تبدیل می شود.

یک معلم بوشهری در گفت وگو با فارس گفت: مدارس استثنایی یا به اصطلاح آقاجاده معضل بزرگی در نظام آموزشی است و باعث ناامیدی سایر دانش آموزان می شود و مسئولان استانی بوشهر نباید بر اساس توافق این اجازه را بدهند.

مردم استان بوشهر مدت هاست در انتظار اجرای مسئولیت اجتماعی پروژه برق اتمی بوشهر هستند. حداقل خواسته مردم این است که مدرسه شهدای هسته ای در اختیار مردم قرار گیرد تا از تراکم دانش آموزان مدارس دیگر بوشهر کاسته شود و در استان محرومی مانند بوشهر مدارس خاص و گران قیمت ایجاد نشود. نقش ذهن مردم.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید