مخالفت پاکستان با برقراری ارتباط با تل آویو – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری عرب ۲۱، پاکستان بار دیگر با عادی سازی روابط با تل آویو در سایه تلاش روزافزون برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت کرد.

بر این اساس، بلال بوتو زرداری وزیر امور خارجه پاکستان ضمن مخالفت با عادی سازی روابط با تل آویو، تاکید کرد که موضع کشورش در قبال مسئله فلسطین روشن و بدون تغییر است.

وی در نشست خبری در حاشیه هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: موضع ما در قبال مسئله فلسطین کاملاً روشن است و سیاست خارجی پاکستان تحت هیچ شرایطی تغییر نکرده است.

وی افزود: دفتر اینجانب پنجشنبه گذشته در بیانیه ای ادعای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و اینکه چنین موضوعاتی ربطی به دولت پاکستان ندارد را رد کرد.

لازم به ذکر است که وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای از حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود حمایت کرده و تاکید کرده است که این حق قابل دخالت و نادیده گرفتن نیست.

پیشتر رسانه های رژیم صهیونیستی مدعی شده بودند که مقامات پاکستانی در سال ۲۰۲۱ برای عادی سازی روابط با تل آویو به سرزمین های اشغالی سفر کرده اند.