مبلغ وام مسکن ۴۰۰ میلیون می شود؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۸ میلیون مستاجر در کشور وجود دارد، کشور را به دلیل شکاف مستمر تقاضا و عرضه مسکن با خطر جدی مواجه دانست و گفت: به دنبال آن هستیم. برای سهم بانک ها از تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی. باید ساخت خانه ها را افزایش دهیم تا مردم کمتر کمک کنند.

رستم قاسمی دوشنبه ۲۸ شهریور در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در شیراز گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد قیمت مسکن مربوط به هزینه های مسکن است و امروز حدود ۸ میلیون اجاره نشین در کشور داریم اما همچنان به دلیل این در حوزه عرضه و تقاضای مسکن خلأ وجود دارد ما نیز با مشکل جدی مواجه هستیم و این مشکل می تواند کشور را تهدید کند.

قاسمی به نقل از راه و شهرسازی فارس افزود: باید برای تامین مسکن مردم فکر اساسی و جدی کرد، مسکن یکی از حیاتی ترین نیازهای مردم است، نمی توان انتظار داشت که جوانان ما خانواده بدون خانه بسازند و اگر آنها این کار را می کنند اگر این کار را انجام دهد، فرو می ریزد زیرا جایی برای ماندن ندارد.

قاسمی گفت: دولت و مجلس امتیازات و تسهیلات را در نظر گرفته اند و با استفاده از این مزایا و تسهیلات و اجرای طرح نهضت ملی مسکن می توان شرایطی را برای خانه دار شدن مردم فراهم کرد.

وی گفت: در مسکن مهر که پروژه بسیار بزرگی بود، کل زمین اختصاص یافته از سوی دولت یک میلیون واحد بود و مردم برای سه میلیون واحد دیگر زمین دادند، اما در طرح نهضت ملی مسکن، دولت مطالبه کرده است. . به هر کدام چهار میلیون واحد زمین بدهید و انجام می دهیم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: کار بزرگی که مجلس در این زمینه انجام داده اختصاص ۲۰ درصد تسهیلات بانک ها به مسکن است و اگر این گونه نباشد خانه ها ساخته نمی شود.

وی گفت: ساخت چهل میلیون خانه برای جمهوری اسلامی با در اختیار داشتن چنین مهندسین و پیمانکاران توانمند و مصالح ساختمانی زیاد نباید کار سخت و پیچیده ای باشد، بلکه همه باید با جدیت تلاش کنند و به وظایف خود عمل کنند.

قاسمی اضافه کرد: باید در شهرهایی که امکان دارد زمین را در اختیار مردم قرار دهیم تا با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارند، خودشان را بسازند و اولویت ساخت واحدهای ویلایی یک طبقه و سپس ویلای ۲ طبقه است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت و ساز در برخی استان ها مانند سیستان و بلوچستان، زنجان و قزوین آغاز شده و در مقاطعی پیشرفت خوبی داشته اند و امیدواریم استان فارس و شیراز نیز شاهد سرعت اجرا باشند. طرح حرکت با تامین زمین لازم. مسکن ملی باشد.